Dziwne Picki: Tank Annie Midlane

Wracamy z naszymi dziwnymi pickami. Dzisiaj na celowniku – Tank Annie na środkowej alei. Zapraszamy!

Przedstawiamy Wam całkiem interesujący build, który zdarzyło nam się już kilkakrotnie ujrzeć na Summoner’s Rift. O dziwo prezentuje się on całkiem dobrze. Jest to build głównie dla graczy grających pod KDA, próbując tym samym osiągnąć jak najwyższe miejsca w rankingu (nie ginąc przy tym zbyt wiele razy). Sprawdźcie sami!

Tank Annie 

Jak grać?

Runy: 

 • Flat Ability Power QuintsMagic Penetration RedsFlat Health YellowsMagic Resist Blues

Specjalizacje: 

 • 12-18-0, Thunderlord’s Decree

Umiejętności: 

 • Pierwsze rozdanie: Q > W > E
 • Maxowanie: R > Q > W > E

Czary przywoływacza: 

 • Flash + Ghost

Przedmioty początkowe:

 • Doran’s Ring + 2 Miksturki zdrowia

Końcowy Build:

 • Deadman’s Plate, Mercury’s Treads, Abyssal Scepter, Zhonya’s Hourglass, Liandry’s Torment, Void Staff

        

Jak to działa?

Dobra Synergia z Deadman’s Plate

Annie skupia się na farmieniu, używając swojego Disintergate [Q]. W rezultacie, może bez problemu last hitować, zatrzymując przy tym nastackowany buff z Deadman’s Plate. Umożliwia jej to bezproblemowy engage, gdy tylko najdzie ją na to ochota.

Niesamowity bazowy damage

Powodem, dla którego Annie działa również na Supporcie, jest to, że jej podstawowe obrażenia  są na tyle duże, że bez problemu będzie w stanie zniszczyć dość squishy przeciwników, nie budując żadnego przedmiotu na AP. Jedyne, czym nasza Annie ma się zająć to zbliżenie się do przeciwników na odpowiednią odległość i zestunowanie ich.

Więcej opcji inicjacji

Jako klasyczny AP Mag, obrażenia Annie są znacznie silniejsze, jednak w późniejszej fazie gry wymagają odpowiedniego użycia Flash+Tibbers, aby wywołać efekt ‘Woow’. Budując kilka tankownych przedmiotów, Annie może bez problemu zdobyć przewagę, używając do inicjacji Ghosta, oraz wykorzystując swoje niewielkie cooldowny, zamiast robić niesamowite zagrania z użyciem Flasha.

Potencjalne Problemy

Większa zależność od sojuszników

Wiemy już, że Annie ma ogromne zdolności do inicjacji. Jednak, aby akcja zakończyła się powodzeniem, potrzebuje ona pomocy ze strony swoich sojuszników. Annie nadal jest w stanie walczyć w pojedynkach 1vs1. Jednak przy odpowiednim zgraniu z sojusznikami, pokonanie 2-3 przeciwników, używając jedynie Tibbersa + Incinerate [W] nie powinno stanowić większego problemu.

Słabsze skalowanie

Przedstawiony build niezbyt dobrze skaluje się w późniejszej fazie gry. Wygranie gry po tym, jak przeciwny ADC/APC skończą budować Last Whispera/Void Staffa może być problematyczne. Dodatkowo spora ilość Lifesteala złożona przez przeciwników również może przysporzyć nam niemałe kłopoty, ponieważ nie będziemy w stanie już tak łatwo ich zburstować.

 

Znalezione obrazy dla zapytania annie lol

Wnioski

Gra Tankowną Annie na Midzie, może być porównywana do jej supportowej wersji z dolnej alei. Jednak ta, posiada więcej możliwości do inicjacji walki, a także ma mniejsze szanse na szybkie zabicie przeciwnika, ze względu na swój build. Składając polecane przez nas przedmioty, prostszym zadaniem będzie wyrobienie sobie dobrego KDA, jednak carrowanie sojuszników, gdy ci będą przegrywać swoje linie, może przysporzyć niemałe problemy.

 

A Wy, co sądzicie o takim picku? Czy ma on szansę na powodzenie? Dajcie znać, jakie jest Wasze zdanie na ten temat!

 • FrajerstwuWon

  Rylai protobelt abbysal liandry zonhya buty mpen/mobilitki – to jest prawdziwie op build na anke, a nie jakieś podrabiańce. Wiem co mówię mainuje tego championa od s3

 • Dr Victor

  Lepiej budować Anke pod full ap i tak jest teraz niezbalansowana. Jak wbijesz 700 ap to masz wszystkich na q w aa więc powodzenia. Moim zdaniem powinna dostać nerfa zwłaszcza na to że może dobijać miniony z q bez straty many. Ja nie wiem jak rito może jeszcze trzumac postać z taką łatwą mechaniką farmienia.

  • Miłosz Szulęcki

   Bez straty many, i cooldownem obniżonym o 50% za lasthita, obszarowy stun i świetna możliwość Engagu i Burstowania, przecież to jest balanced

   • FrajerstwuWon

    Bullshit ziomuś, są bardziej niezbalansowane postacie w lidze, anka ma swoje wady, ty wymieniłeś akurat jej zalety

   • Dr Victor

    Wymień :v
    Nie licząc assasinów, yasuo i riven 🙂

   • FrajerstwuWon

    Wymienić wady czy bohaterów?

    Jeśli chodzi o wady, to ma krótkie zasięgi, jest niemobilna, bez flasha jest ciężko zrobić cokolwiek, jeśli przeciwnik nie popełnia wielu błędów, jest przewidywalna, ma słaby wave clear.

    Co do bohaterów, które faktycznie są op, to Camille, Le blanc, Corki na midzie.

    Lepsze od Anki są : Syndra , Viktor, Cassio gdy są dobrze opanowane, są po po prostsze.

   • Miłosz Szulęcki

    Każda postać ma swoje wady i zalety, a wymieniłem zalety, żeby podkreślić jej siłę

   • Dr Victor

    Nie! Załatwo się nią farmi. Chore przeliczniki. Stun, tarcza na zmiejszone obrażenia i ochrona od aa ( jak ma dużo ao to ci odechciewa się jej dotykać ). Ma misia który żyje po jej śmierci i tez mam bajońskie obrażenia. Ona nie zna słowa balance 🙂

 • adsy56

  Polecam przetestować Anię 3k HP full build na topie 🙂

 • Meffi

  Nwm jak na SR ale na ARAM-ie miałem podobny build ponieważ nie mielśmy żadnego tanka przez co dostawaliśmy łomot i musiałem zbudować defensywne itemki ale dawały rade snieżka + R z ogłuszeniem na wszystkich + W + hextech GLP800 i papierki były obite do lowa później włączała się do walki drużyna i teamfight wygrany swoją drogą Diana też dobrze sprawuje się pod AP tanka

 • Adaś Adaś

  Mam wrażenie, że to może działać.

 • 50 Shadows Of ZeD

  Ktoś tu się chyba nawdychał chemikaliów Singeda.

  • Miłosz Nowak

   Albo został opętany przez cień o>O

  • DontChaseSinged

   Nyahahaha !
   Mówiłem, że wpuszczę moje “gazy” do siedziby How2Play

   Teraz im zaczyna odbijać i za chwilę napiszą artykuł o Garenie na ADC