r.

Drobne rzeczy, duży kłopot

Mecze często przegrywa się przez drobne rzeczy. Czasem jest to zła pozycja, a czasem drobnostka, taka jak przypadkowe kliknięcie na mapę...

 AFKerzy. Ach, tacy znani i kochani… Nie mam na myśli osób, które afczą całą grę, tylko tych irytujących, którzy pojawiają się w każdym meczu. Bardzo męczące jest, gdy gra zaraz się zacznie, a jeden z naszych sojuszników przegląda w tym czasie fejsika, a HotS-a ma na alt-tabie.

Drobne rzeczy, duży kłopot

Ale chwila… Chyba każdemu z nas się coś takiego zdarzyło i zdarzać się będzie. Komu chce się patrzeć na paski ładowania? Zapewne nikomu. Aby nie pominąć momentu startu rozgrywki polecam wejść w Opcje -> Dźwięk i w jeden z mniejszych grupek znaleźć “Odtwórz w tle” (po ang:”Play on background”) i zaznaczyć. Teraz nawet zminimalizowana gra będzie słyszalna.

Drobne rzeczy, duży kłopot

Jeszcze jedną pierdołą, przez którą często przegrywam grę (albo jestem zirytowany), jest… minimapa. Głównie chodzi mi o niezwracanie uwagi na to, co się na niej znajduje, ale teraz chcę wyszczególnić inną błahostkę. A mianowicie: kliknięcie na nią. Czasem widzę, jak ktoś ucieka przed 5-tką przeciwników, biegnie, biegnie, już jest prawie za swoją bramą, a tu nagle PUF i wraca między piranie. Po chwili tylko czytam “Oh, sorry, click on minimap.” Aby uniknąć takich głupot, które czasem decydują o meczu, polecam wejść w Opcje->Rozgrywka->Klikaj PPM przez mapę.

Dodatkowo, na nowy rok, polecam przeczytać kilka porad, macie je TUTAJ.

Może znacie jakieś inne rady? Drobne rzeczy, duży kłopot, więc czemu sobie nie ułatwić?

[latest_posts category=”heroesofthestorm” count=”6″]