r.

Dlaczego Mordekaiser dostał buffy w 10.25?

W ostatnim patchu Mordekaiser dostał buffy. Z czego one wynikały?

Zmiany Mordekaisera według patch notesów 10.25

Morde okazał się nieco słabszy po utracie kombinacji Liandry’ego i Rylaia, ale przynajmniej na pocieszenie otrzymał Szczelinotwórcę w patchu 10.23. Po osłabieniu Szczelinotwórcy w patchu 10.24 chcemy bezpośrednio zwiększyć moc Mordekaisera, by nie musiał polegać na konkretnych przedmiotach i ich kombinacjach.

Obliterate (Q)

  • Zwiększenie obrażeń przeciwko odizolowanym wrogom: 20/25/30/35/40% ⇒ 30/35/40/45/50%.

Dlaczego rzeczywiście zbuffowano Mordekaisera?

Riot phroxz0n wyjaśnił, że wyjaśnienie z patch notesów może wprowadzać w błąd – Mordekaiser dostał standardową zmianę balansu, niewynikającą bezpośrednio z przedmiotów.

Morse został zbuffowany, ponieważ nie wpasowywał się w ramy balansu League, nie dlatego, że usunięto combo Liandry i Rylai. W patch notesach można to było lepiej ubrać w słowa, przepraszamy za to.

Rioter dodał też:

Intencją zmian Mordekaisera jest to, aby miał wybór w zakupie przedmiotów. Z naszego punktu widzenia nie jest pożądane, aby każdy z bohaterów dysponował tylko jednym przedmiotem mitycznym, który może kupić, ale zamiast powinien posiadać ich więcej do wyboru w zależności od stanu gry. Mordekaiser, który kupuje tylko Rift Makera, gdy mógłby rozważyć zakup Rocketbelta, nie stanowi pozytywnego rezultatu. Podobnie możliwość wyboru pomiędzy użytecznością (Rylai) a obrażeniami (Demonic) na drugim miejscu i kompromis przy ich wyborze jest pożądany z tych samych powodów, czyli różnorodności w zakresie doświadczeń gracza i przeciwnika.