League of Legends r.

Czy Warwick może otrzymać prestiżową skórkę? Przecież nie jest człowiekiem!

Przecież przestiżowe skórki dostają tylko postacie ludzkie! Czy tym razem Riot przygotował dla nas niespodziankę? A może nie będzie żadnej niespodzianki, a skórkę otrzyma Irelia?

Aktualizacja – 15.07 o 17:47

Prestiżową edycję skórki PROJECT 2019 otrzymała Irelia. Poniżej oryginalna wersja artykułu.


Będzie prestiżowa!

Riot potwierdził informację, że wraz z tegoroczną edycją eventu PROJECT pojawi się prestiżowa edycja jednej ze skórek. W jednym z artykułów pokrótce przeanalizowaliśmy, kto mógłby ją otrzymać. Najbardziej prawdopodobni wydają się Warwick i Irelia, Jinx w niewielkim stopniu.

Choć poszlaki Riotu wręcz każą myśleć, że w tym roku będziemy mogli zakupić Prestiżową Edycję PROJECT: Warwicka, pojawia się cień wątpliwości, głównie związany z formą wydarzenia. Konkretnie – skórkę zawsze otrzymywały postacie ludzkie. Z drugiej strony nie ma żadnych naprawdę silnie przekonujących argumentów za tym, by skina otrzymała Irelia…

Skórki z serii PROJECT

 • 2014 – (Project) Yasuo,
 • 2015 – (Project) Master Yi, Leona, Lucian, Zed, Fiora,
 • 2016 – (Project) Ashe, Ekko, Katarina,
 • 2017 – (Project) Jhin, Vayne, Vi,
 • 2019 – (Project) Pyke, Irelia, Akali, Jinx, Warwick.

Seria PROGRAM

Postacie, które są w mniej niż 100% ludzkie, otrzymują zazwyczaj skórki Program – serię, która również znajduje się w uniwersum PROJECT, będącego alternatywną i dystopijną wizją przyszłości Zaun i Piltover. W mrocznych cieniach świata rządzonego przez globalne korporacje, sztuczne i zaprogramowane istnienia prowadzą wojnę z genetycznie wzmocnionymi ludźmi.

Do serii należą:

 • iBlitzcrank,
 • Program Camille,
 • Program LeBlanc,
 • Program Lissandra,
 • Program Nami,
 • Program Soraka.

Niepisana zasada skórek PROJECT

Odkąd tylko pojawiła się seria PROJECT, każdą z postaci z uniwersum PROJECT łączyły dwa fakty: jest rasy ludzkiej i posługuje się bronią (białą lub palną).

W artykule “Wiemy, kto dostanie skórki Project! Kolejny wyciek z League Partner Program” zapisaliśmy analizę nadchodzących skórek PROJECT redditora GeneralSecura. Niestety, żadna ze spodziewanych przez niego postaci nie otrzymała skórki. W swojej wypowiedzi jednak trafnie podsumował to, jakie postacie otrzymują skórki PROJECT.

Skórki PROJECT zazwyczaj trafiają do ludzkich championów, którzy używają broni lub czegoś w tym rodzaju. Najczęściej broni białej lub palnej.

Przeglądając tag #LeagueofLegends napotkałem tweeta od @Cynaris, w którym – ubierając wypowiedź w bardzo podobne słowa co te w powyższym cytacie – w formie pytania do twórcy filmu zwiastującego skórki PROJECT 2019. Pod koniec dodaje:

Myślę, że w takim razie to zmienią.

RiotEarthSlug, odpowiedzialny za stworzenie zwiastuna, odpowiedział [źródło]:

Nie zmienimy tego. Lore wszystko wyjaśni.

Odpowiedź zdaje się jasno wskazywać na Warwicka i jego biografię, o której więcej w dalszej części artykułu.

Czy doszło do morderstwa? Na szczęście nie

Tegoroczna edycja PROJECT 2019 nie przyczyniła się do śmierci żadnego poprzedniego reprezentanta serii. Całe szczęście!

Jak powiedział RiotEarthSlug: “Tegoroczne skórki PROJECT jeszcze nie dotarły do miasta (oprócz tajemniczego piątego skina)”. Riot oficjalnie potwierdził, że piątą, nieujawnioną (do końca) w zwiastunie skórką, jest ta, którą otrzyma Warwick.

Opis wydarzenia:

Banda cybernetycznych wyrzutków zamierza przeniknąć do miasta i zniszczyć organizację, która ich stworzyła, a potem porzuciła — korporację PROJEKT.

Zaun (Miasto z Żelaza i Szkła) i Piltover (Miasto Postępu) to dwa miasta, które razem stanowią metropolię.W alternatywnym uniwersum PROJECT jest to futurystyczne dual-city. W PROJECT 2019 (Intruzi | PROJECT: Rozliczenie) poznajemy grupę, która zamierza zniszczyć megakorporację. W miastach znajduje się już Warwick. Kolejny punkt dla prestiżowej skórki?

Warwick… a może Irelia?

Z historii Warwicka dowiadujemy się, że był kiedyś człowiekiem. Został jednak porwany przez Singeda, który zmienił go w potwora. Być może skórka PROJECT, podobnie jak jej prestiżowa edycja, nawiązywałaby do ludzkiego Warwicka? Od pewnego czasu Riot Games lubi rozpieszczać nas tym, jak mogą wyglądać postacie, których twarzy nigdy nie widzieliśmy – chociażby Zed czy Master Yi.

Ludzki Warwick brzmi o tyle realnie, że opisem zwiastunu PROJECT 2019 jest:

We can’t control the monsters we create…

Co możemy tłumaczyć jako “nie jesteśmy w stanie kontrolować potworów, które tworzymy”. No Warwick jak nic!

Dodatkowo Warwick jest w pewien sposób wyjątkową postacią w serii. Jak stwierdził RiotEarthSlug:

[…] ten bohater jest przeciwko czwórce z filmu w lore […].

Warwick w lore

Niewiele wiadomo o ludzkim Warwicku. Sam bohater nie do końca pamięta, kim był przed tym, jak eksperymenty na nim przeprowadzał Singed.

Podczas gdy wiele osób uważa Warwicka za dziką bestię, pod gęstym futrem skrywa się umysł człowieka — przestępcy, który odłożył broń i przybrał nowe imię, aby prowadzić lepsze życie. Jednakże niezależnie od tego, jak bardzo próbował zostawić to życie za sobą, nigdy nie udało mu się uciec przed grzechami przeszłości.

Wspomnienia tych czasów powracają w przebłyskach do Warwicka, a następnie zostają całkowicie wyparte przez te o dniach, które spędził przywiązany do stołu w laboratorium Singeda, z ciągle pochylającą się nad nim twarzą szalonego chemika.

Warwick nie pamiętał, w jaki sposób wpadł w ręce Singeda… i miał problemy z przypomnieniem sobie, jak wyglądało jego życie przed całym tym cierpieniem.

Wskazówka… dzięki, Riot!

Rioter KenAdamsNSA – poproszony o wskazówkę dotyczącą skórki prestiżowej – odpowiedział [źródło]:

Very pointy.

W wolnym tłumaczeniu:

Bardzo spiczasta.

Bardzo spiczasta skórka prestiżowa… W tym momencie fani LoL-a zaczęli masowo pisać, że to własnie Irelia otrzyma skórkę PROJECT. Czy jest coś bardziej spiczastego od latających wokół niej ostrzy?

Kiedy poznamy skórkę prestiżową?

Informacja powinna pojawić się w ciągu najbliższych dni. Kto wie, może to będzie dziś?

EDIT: było dziś, 3 godziny po publikacji tego artykułu. A jeśli to czytasz – miłego dnia!