r.

Czy Akali porzuciła K/DA dla True Damage?

Już przy pierwszych przeciekach skórek skórek True Damage gracze zastanawiali się, dlaczego wśród członków nowego zespołu znajduje się Akali. Czy porzuciła ona K/DA?

Zobacz też:

Cztery skórki dla Akali w ciągu roku

Zazwyczaj przy tworzeniu skórek Riot wybiera do nich postacie zgodnie z ideą wydawania skinów dla bohaterów z odpowiednim odstępem czasu. Do tej pory przeważnie wynosił on przynajmniej około roku. Wyjątek od tej reguły stanowił jedynie Jhin, który otrzymał trzy skórki w ciągu niecałych 10 miesięcy.

  • 9 lutego 2017 r. – Blood Moon Jhin,
  • 27 czerwca 2017 r. – SKT T1 Jhin,
  • 22 listopada 2017 r. – PROJECT: Jhin.

Druga skórka to jednak ta wybierana przez e-sportowców po wygranych Mistrzostwach Świata – niektórzy więc nie biorą jej pod uwagę, jako że została ona wydana nie z inicjatywy Riotu, a z woli Banga, gracza SKT T1, po Worldsach 2016.

Gdy więc w przeciekach skórek True Damage zauważono postać podobną do Akali, trudno było uwierzyć w jej obecność w tym zespole. To bowiem oznaczałoby czwartą skórkę dla niej w ciągu nieco ponad roku.

  • 3 listopada 2018 r. – K/DA Akali,
  • 6 grudnia 2018 r. – prestiżowa edycja K/DA Akali,
  • 1 sierpnia 2019 r. – PROJECT: Akali,
  • 10 listopada 2019 r. – True Damage Akali.

Z tego powodu wielu w ogóle nie dopuszczało myśli, że rzeczywiście to Akali ponownie zobaczymy w muzycznej serii, i podejrzewało, że na grafice z przecieku widzimy Kayna.

Szybko jednak okazało się, że to naprawdę Akali, gdy wyciekło zdjęcie opakowania minifigurek:

Stało się więc jasne: Akali naprawdę otrzyma cztery skórki w ciągu 12 miesięcy, co pozwala jej pobić rekord Jhina (nawet jeśli nie liczymy edycji prestiżowej, to postacie te znajdują się na podium ex aequo).

True Damage Akali i K/DA Akali – jak to możliwe?

Gdy gracze mieli już pewność co do składu zespołu True Damage, zaczęli się zastanawiać: skoro Akali jest członkinią TD, to co z K/DA? Jeden z pomysłów sugerował, że True Damage to swego rodzaju prequel do znanej nam historii K/DA. Z biografii K/DA Akali wiemy bowiem, że przed wstąpieniem do zespołu była już obecna w branży muzycznej jako raperka (choć nieco mniej znana). True Damage miał właśnie być pierwszym zespołem Skrytej Zabójczyni.

Riot wybrał jednak nieco standardową ścieżkę i postanowił pokazać kontynuację historii kariery muzycznej Akali, czego dowiedzieliśmy się ze zwiastunu. Ta wersja wywołała jednak pewne poruszenie: czy obecność Akali w True Damage oznacza, że odeszła z K/DA? Zapytajmy więc wprost:

Czy Akali porzuciła K/DA?

Czas wreszcie ostudzić emocje: nie! Akali wciąż jest członkinią K/DA. True Damage to jej projekt poboczny.

Skąd to wiemy?

1. Biografia Akali na PBE

Po światowym sukcesie K/DA misją Akali stało się rekrutowanie utalentowanych i dobrze zapowiadających się artystów do nowej supergrupy: True Damage. Nigdy wcześniej zespół nie składał się z tak zróżnicowanych talentów: od urodzonego tekściarza przez sławnych producentów do legendarnych wokalistów… wszyscy gotowi, by namieszać w przemyśle muzycznym.

2. Tweet RiotWhiskies

Rioterka opublikowała na swoim twitterze wpis na temat Akali:

Akali NIE odeszła z K/DA dla True Damage […].

[Źródło]

3. Tweety Stellari i Michaela Luo

Stellari to była rioterka, która odeszła z firmy w czerwcu tego roku. Pracowała na stanowisku product lead, a True Damage to ostatni projekt, w którym brała udział. Kiedy odchodziła, znajdował się on na etapie kończenia konceptów i początków produkcji Qiyany. Zdradziła, że wtedy Akali nie miała odejść z K/DA, a True Damage stanowiło poboczną inicjatywę. Była rioterka opublikowała tweet z pytaniem, czy koncept ten podtrzymano.

Wpis został skierowany do Michaela Luo, obecnego pracownika Riot Games, odpowiedzialnego za przygotowywanie fabuły poszczególnych elementów gry (w tym skórek True Damage). Rioter potwierdził tę wersję.

Stellari sprecyzowała więc:

Akali NIE odeszła z K/DA. Zawsze pracowaliśmy nad nią z ideą, że chciałaby przygotować poboczny collab. Możecie zobaczyć ją w czapce K/DA na innych splashach.

Coś jak So-yeon, która nie odeszła z (G)I-DLE, gdy pracowała nad projektami dla Riot Games 🙂

So-yeon to wokalistka zespołu (G)I-DLE. To właśnie ona podkłada głos Akali w K/DA – POP/STARS (i prawdopodobnie podłoży jej głos w piosence True Damage).

[Źródło 1, źródło 2, źródło 3]

4. Wpis na Instagramie League of Legends

Wpis jest stylizowany na wypowiedź Akali.

Wiele osób pytało, gdzie byłam od czasu POP/STARS. Do tej pory trzymałam to w tajemnicy, ale pracowałam nad pobocznym projektem z kilkoma nowymi gigantami.

[Źródło]