r.

Co z cenami za RP?

Kiedy w marcu Riot oznajmił, że podniesie cenę za RP, to mało kto protestował. Rozumieliśmy, że to przez spadek kursu Euro w stosunku do dolara. Jednak ten kurs wzrósł w porównaniu do poprzedniej ceny, a Riot nic o tym nie mówi. 

Chcecie sobie przypomnieć artykuł, który mówił o wzroście cen? Oto on: Zmiana Cen RP w Europie

Pewien użytkownik Reddita słusznie zauważył, że kryzys walutowy Euro się skończył. Waluta ta teraz wzrasta, a ceny RP dalej stoją niewzruszone. Przez to skiny, które kupiliśmy kiedyś za tę samą ilość RP, różnią się znacznie cenami. Przykładowo, jeżeli kupiliśmy przed zmianą skin za 5 zł, to po zmianie kosztował 5.50. Teraz ten sam skin znowu warty jest 5 zł, a jednak płacimy 5.50. Oto kilka statystyk:

  • W styczniu 2015 roku 1Euro kosztowało 1.21 dolara
  • W marcu, kiedy Riot ogłosił podwyżkę cen za RP, 1 euro kosztowało 1.04 dolara.
  • W sierpniu natomiast 1 Euro kosztowało 1.15 dolara. Chociaż cena często skacze, widać tendencję wzrostową.

Cóż… na stronie głównej LoL-a pod postem obwieszczającym podwyżkę cen(Link) wypowiedział się jeden gracz, który zaniepokoił się tą sytuacją. Omijając przekleństwa, możemy zauważyć ten cytat:

“Podsumujmy…

EU cały czas ma błędy w serwerach i nic w zamian nie dostajemy. EU ma mniej pieniędzy na luksusy przez zbyt drogie mieszkania oraz podwyżki cen żywności. EU dostaje o wiele mniej odpowiedzi od Riotu na forum itd.

Teraz gracze zostają ukarani przez wirtualną walutę, ponieważ ekonomia robi mały skok (pewnie zaraz wróci z powrotem), a wy nie zamierzacie tych zmian odwrócić, a zamierzacie je zostawić na zawsze, nawet jeżeli ekonomia będzie taka, jak wcześniej.”

Cóż… Ten człowiek okazał się prorokiem. Euro wzrosło, a Riot się tym nie przejmuje. I tylko my za to – dosłownie – płacimy.

 

 

Źródło: Reddit