r.

Zmiana cen RP w Europie

Witajcie, Przywoływacze. Nazywam się Errigal i chciałbym podać wam więcej informacji na temat nadchodzącej zmiany w cenach RP.


Ze względu na ostatnie zmiany w światowej ekonomii zwiększymy średni koszt RP na serwerach europejskich. Ostatecznie podwyżka w cenie wyniesie około 10%.

Wprowadzimy te zmiany modyfikując ilość RP dostępnych na różnych progach cenowych (przykładowo, za 40 zł można teraz będzie dostać 1575 RP zamiast 1780). Zmiany te nie mają wpływu na wcześniejsze transakcje i tyczą się jedynie przyszłych zakupów. Ceny samych przedmiotów w sklepie również nie ulegną zmianie.

Zmiany te zostaną wprowadzone 20 marca 2015 roku.

Nie chcemy niczego ukrywać, dlatego przygotowaliśmy stosowane wyjaśnienia poniżej:

SZCZEGÓŁY

Dlaczego podwyższamy ceny RP? Dlaczego teraz?

Ostatnie zmiany w światowej ekonomii odgrywają tutaj ważną rolę. Robimy to teraz, ponieważ wprowadzamy te zmiany w pozostałych regionach, aby ujednolicić naszą politykę na całym świecie. Będzie to również nasza pierwsza podwyżka cen RP od 5 lat.

Co macie na myśli mówiąc o „zmianach w światowej ekonomii”?

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim dwie rzeczy: koszty wielu z naszych operacji (również tych przeprowadzanych w Europie) pokrywane są w dolarach amerykańskich, które wzmocniły swoją pozycję względem wielu walut krajów europejskich. Dodatkowo w dalszym ciągu przeprowadzamy wiele inwestycji we wszystkich aspektach League of Legends, wliczając w to nową bazę danych w Amsterdamie i naszą własną sieć szkieletową, których celem jest poprawa jakości waszego połączenia z League of Legends.

A co z innymi regionami?

Niedawno dokonaliśmy podobnych zmian w Brazylii, Turcji, Rosji, Chile i Argentynie, a wkrótce wprowadzimy je do regionów takich jak Oceania i Kanada.

Dążymy do tego, aby ceny RP były w relatywnej równowadze na całym świecie, a zwłaszcza na tym samym serwerze. Gdy sytuacja ekonomiczna zmienia się na tyle, że równowaga ta zostaje zakłócona, zabieramy się za wprowadzanie zmian.

Czy zmiana cen może nastąpić z innych powodów?

Na kształt cen RP na świecie ma wpływ wiele czynników. W tym wypadku głównymi powodami były inwestycje oraz niekorzystny kurs walut. Niemniej jednak obserwujemy też inflację, ale nie sądzimy, że na daną chwilę musimy brać ją pod uwagę.

Czy będzie to miało wpływ na ceny PZ i ogólne ceny przedmiotów w sklepie?

Nie. Ceny przedmiotów nie ulegną zmianie.

Czy będzie to miało wpływ na już zakupione przedpłacone karty z RP?

Będzie to miało wpływ na te karty od dnia wprowadzenia zmian, dlatego też uprzedzamy graczy z dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mieli szansę wykorzystać swoje karty przed zmniejszeniem wartości RP.

Jeżeli macie jakieś pytania na temat tej sytuacji, zadajcie je w komentarzach poniżej.