r.

ADC – co sprawia, że jest dobry?

Doświadczony ADC z pewnością wszystkie z wymienionych poniżej czynności robi automatycznie. Mniej doświadczony może o nich zapominać, z kolei dla początkującego artykuł ten jest lekturą obowiązkową. Co tak naprawdę czyni naszego AD Carry dobrym?


Kolejność składania przedmiotów? To, czy powiedział na początku gry gl&hf? A może to, że nie krzyczy na supporta? Spójrzcie, co na ten temat twierdzą doświadczeni gracze!

adc sivir

Najlepszy ADC na Fields of Justice

Nie itemy czy bycie miłym sprawiają, że AD Carry jest w rzeczywistości dobry (choć oczywiście jest to mile widziane). To, co się naprawdę liczy, to umiejętności, jakie posiada. Liczy się refleks i dobra ocena sytuacji!

  • Kiting – inaczej nazywany także Orb Walkingiem. W ogromnym skrócie, polega on na tym, aby umiejętnie wykorzystać przerwę między autoatakami w celu zwiększenia/zmniejszenia odległości między nami a przeciwnikiem. Ale, nie ma co się rozpisywać – obejrzyjcie ten poradnik, który przedstawia kiting, a także pomoże Wam ustawić wszystko, co niezbędne!

  • Farmienie – wszystko super, jednak ADC bez pieniędzy, to ADC bez itemów, a co za tym idzie – ADC słaby. Mechanika jest prosta: wystarczy uderzyć potworka w momencie, w którym macie pewność, że go zabijecie – a jak z praktyką? To ćwiczenie pomoże Wam nauczyć się robić to naprawdę dobrze.

  • Laning skill – to nic innego niż to, jak dobrze idzie Wam w walkach 2vs2 na linii. Przeciwnicy ostro Cię kontrują, a do tego jungler co chwilę wpada powiedzieć “siemka”? Graj defensywnie. Przeciwny ADC podchodzi do minionów zbyt blisko? Odrobina poke’u nie zaszkodzi. Twój styl gry powinien zależeć od Twojej oceny sytuacji, a to możesz wypracować tylko w jeden sposób – graniem!
  • Pozycjonowanie w teamfightach i zadane obrażenia – temat rzeka. Tutaj również wszystko zależy od oceny sytuacji. WSZYSTKO. Nie słuchaj ludzi, którzy narzekają na to, że focusujesz tanka. Focusowanie tanków jest OK, jeśli nie możesz bezpiecznie atakować innych bohaterów. ADC jest bardzo podatny na wszelkie CC, więc nie ma sensu, żebyś pchał się w sam środek walki tylko po to, żeby zadać więcej obrażeń, po czym zginąć od byle jakiego stuna, a dopóki zadaje obrażenia komukolwiek – jest super!

adc caitlyn

Jeśli dopiero uczysz się grać na pozycji AD Carry, dobrymi postaciami na początek będą dla Ciebie Ashe, Caitlyn, Tristana lub Sivir. Tristanę dostaniesz za darmo poprzez facebooka Riotu, razem ze skinem. Postaci te nauczą Cię pozycjonowania, obijania przeciwnika, a także zarówno defensywnej, jak i ofensywnej gry, przy czym nie są drogie.

ADC potrzebuje także run. Podstawowymi runami dla Strzelców są 3x Quint na attack speed, 9x czerwone Marki na AD, 9x żółte Seale na Armor, 9x niebieskie Glyphy na Magic Resisty. Są od tego oczywiście pewne odstępstwa, które jednak z pewnością poznasz na późniejszym etapie gry – na razie nie zaprzątaj sobie nimi głowy, jako że będąc początkującym graczem, z pewnością wolisz skupić się na bohaterach, niż jakichś “bezsensownych” kamyczkach 😉

adc ashe

Och, zapomniałabym o najważniejszym! Jeśli zginiesz, nie zapomnij napisać “worth”. To automatycznie dodaje 70% dodatkowych obrażeń i maksymalizuje redukcję cooldownu, a także daje +20 do respektu od ziomków z teamu!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]