League of Legends r.

Riot Meddler przerywa milczenie. Co z Clashem?

Czy wiecie, że pierwsze testy Clasha w tym roku odbyły się zaledwie chwilę temu, czyli 11 marca? Tym razem możecie przeczytać kilka momentów z trudnej drogi z życia Clasha.

Testy Clasha

Jak już wiemy, testy systemu Clash odbyły się na serwerach w regionach Tureckim, Ameryki Łacińskiej, a w zeszłym tygodniu Ameryki Północnej.

Według Riot Meddlera, testy wypadły naprawdę dobrze. W kilku grach na NA pojawiły się lagi, co okazało się błędem w konfiguracji nowych serwerów – szczęśliwie naprawionym.

Co może zabić system Clash? Jak się okazuje, jego największym wrogiem może być serwer EUW. Jeżeli wytrzyma tu testy, to w zasadzie wytrzyma wszystko. Nie są to moje słowa, a Riot Meddlera. Możliwe, że w tym roku uda się uniknąć przeciążenia maszyn – to, że można tego uniknąć, pokazała premiera Teamfight Tactics.

Kiedy odbędzie się Clash?

Na razie nie otrzymaliśmy od Riotu żadnej konkretnej daty. Wiemy jednak, że “kiedyś się odbędzie”.

Riot Meddler obiecał, że w przyszłym Spytaj Riot zostanie poruszona kwestia kolejnych testów Clasha dla innych regionów. Jeżeli ich wyniki będą równie obiecujące, w końcu otrzymamy globalną betę Clasha. Na ten moment nikt nie podaje żadnej konkretnej daty. Wyczekujcie artykułu na How2Play!

Co jeżeli Clash napotka kolejne błędy? Z informacji podawanych przez rioterów wynika, że tryb będzie naprawiany i testowany do skutku.

Clash – mini timeline

W artykule /dev: Słowo o Clash z 31 maja Riot przedstawił plan działania w związku z Clashem. W skrócie wyglądał on tak:

  • Rozwój (w toku),
  • Dalsze testy wewnętrzne (zaczną się wkrótce),
  • Testy regionalne (lato 2019 r.),
  • Światowa beta (do ustalenia),
  • Publikacja (do ustalenia).

2019 rok

Styczeń

  • Brak wzmianek o Clashu.

Luty

  • Brak wzmianek o Clashu.

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień