r.

Ceremonie otwarcia finałów regionalnych lig e-sportowych: od teasera Star Guardian przez Jhina grającego na fortepianie do… niczego w Europie

Obecnie odbywają się finały regionalnych lig e-sportowych. Na niektóre z nich warto zwrócić uwagę - ale nie pod względem e-sportowym, a pod kątem ceremonii otwarcia. Niektóre zasługują na szczególną uwagę!

LPL

O LPL pisaliśmy już wczoraj przy okazji zapowiedzi cinematica nowych skórek Star Guardian. Przypomnijmy jednak, jak wyglądała ceremonia:

Aranżacja sceny robi wrażenie!

Podczas drugiego dnia powrócono do skórek K/DA:

To nie pierwszy raz, kiedy finały LPL zaskoczyły cały świat – miało to miejsce już pół roku temu przy okazji wiosennych rozgrywek.

CBLOL

Podczas ceremonii otwarcia pojawił się Jhin grający na fortepianie, do którego dołączyły dwa miniony: skrzypaczka i wokalista. Nie zabrakło też Camille!

LCS

Cóż, mówiąc delikatnie, ta ceremonia nie zachwyciła graczy. A jeśli mamy być konkretniejsi, zebrała mniej więcej takie opinie:

Piosenkarka została zautofillowana

Kiedy kłamiesz w CV, ale i tak dostajesz pracę

LCK

Kolejna w kolejce jest ceremonia LCK. Niektórym wydaje się ona nieco nie na czasie (biorąc pod uwagę, że sięgnięto po skórkę sprzed kilku lat) i niższej jakości niż na przykład ta z LPL.

LEC

Europejskie rozgrywki niestety nie zasłużyły na żadną konkretną ceremonię otwarcia – w końcu tylko gościły zwycięzców tegorocznego MSI. W porównaniu z innymi regionami było dość… nieciekawie: jedyne, co bardziej zwróciło uwagę, to bluzy zawodników z LED-ami w kapturach.

Na szczęście same mecze finałowe wynagrodziły nijaką ceremonię!

Natomiast LEC dostało jedną wyjątkową rzecz, którą nie mogą poszczycić się inne regiony: Darude – Sandstorm w wykonaniu casterów!