League of Legends r.

Darude – Sandstorm, finały LEC i casterzy e-sportowi

LEC Sandstorm nadciąga do Aten. Morderczy bieg kończy się przypadkowym poznaniem zawartości skradzionej teczki... i prawdziwą EUforią.

LEC Sandstorm

 • W klipie występują casterzy e-sportowi, którzy w tym roku umilają gry swoim komentarzem na LEC-ach: Aaron “Medic” Chamberlain, Indiana “Froskurinn” Black, Christy “Ender” Frierson oraz Trevor “Quickshot” Henry.
 • Jacht motorowodny, widoczny bliżej końcówki filmiku, nazwany jest “Captain Deficio” (z użyciem greckiego alfabetu). Deficio był casterem w EU LCS (obecny LEC). Odszedł ze stanowiska w 2018 roku, obecnie pracuje jako freelancer.
 • Całość nawiązuje do teledysku szaleńczo popularnego Darude – Sandstorm.
  • Pewną tradycją stało się pytanie o tytuł tej piosenki (popularnym wariantem jest “Dudududu – Dududu Song”). W takiej sytuacji tradycją jest podawanie każdego innego tytułu oprócz Darude – Sandstorm.
 • Opis filmu LEC Sandstorm na YT:
  Duuuuuuuuuuuun
  Dun dun dun dun dun dundun dun dundundun dun dun dun dun dun dun dundun dundun
  BOOM

Więc jak nazywa się ta piosenka? Na to pytanie od FNATIC pojawiło się ponad sto odpowiedzi.

Darude – Sandstorm

Teledysk pochodzi z czasów, kiedy 4k jeszcze nie istniało, z Internetem łączyło się przez wydający charakterystyczne dźwięki, a Polska wychodziła z systemu 49 do 16 województw. 1999 rok – niby historia, a jednak nie taka odległa.

Porównanie obydwu wersji

Kliknij dowolny obrazek, aby go powiększyć.

Warto wspomnieć, że teledysk został zrealizowany z naprawdę ogromną dbałością o szczegóły. Screeny służą tu tylko jako przykład – można znaleźć więcej podobieństw.

Finały LEC 2019

Po raz pierwszy finały europejskiego League of Legends Championship Series odbywają się w Grecji, w sercu słonecznych Aten. Opublikowany przez Lol Esports klip ma przypomnieć, że zwycięzcę LEC-ów poznamy już 8 września.

Drużyna, która zwycięży letnie finały LEC od razu kwalifikuje się na Worldsy 2019. Zespół z drugiego miejsca otrzymuje 90 punktów mistrzowskich, a trzeciego – 70.

Rozgrywki można śledzić na Twitchu LEC.