r.

Break the Meta! – Potencjalnie OP Picki

Przedstawiamy listę picków, które mogą zainteresować graczy nie bojących się eksperymentować! 

Top

KhaZixSquare

 • Kha’zix – posiada zaskakująco dobry poziom regeneracji życia i żywotności, dzięki buffom z poprzednich patchów. Dodatkowo może czuć się bardzo pewnie na tej długiej linii, dzięki swojemu odskokowi. Często wychodzi z potyczek 1 na 1 zwycięsko przez swoją umiejętność pasywną i Q, zabijając, lub zmuszając przeciwnika do wycofania się. A co w late game, zapytacie? Dzięki swoim irytującym, resetującym się odskokom może z łatwością dostać się do AD/AP carry, zabić go i szybko się wycofać. Budować go należy pod jak największe obrażenia, aby mógł zabić przeciwnika na combo i zresetować swoje umiejętności. W końcu po buffach na Q, skaluje się naprawdę dobrze.

Singed

 • Singed –  Nie dość, że sam został zbuffowany, to jeszcze przedmioty których używa. Zamiast szybkiego RoA, warto spróbować złożyć Rylai dla podniesienia mocy tej postaci na linii. Następnie budujemy Liandry’s i tankowne itemy. Bo cóż jest większą przyjemnością od zabijania sfrustrowanych wrogów dzięki bieganiu w kółko?

Akali

 • Akali – Jest w tym momencie mocno niedoceniana przez graczy. Na topie może spokojnie osiągnąć 6 poziom, jednocześnie budując swoje przedmioty. Dzięki teleportowi może łatwo przemieszczać się z jednego krańca mapy na drugi w celu krwawego rozprawienia się z bezbronnym Carry. Jej obrażenia z Q są wystarczająco wysokie, aby skutecznie obijać przeciwnika, jednak nie powinno się nadużywać E do farmienia. W końcu energii wcale tak dużo nie ma.

Veigar

 • Tank Veigar – AP wersja Nasusa, tyle że bije z daleka i ma lepsze CC. Należy złożyć dla niego stronę z runami i masterkami opierającą się na skracaniu cooldownów. Maksowanie Q a następnie stuna to dobry pomysł. Co budować? Frozen Heart jako pierwszy item, Void Staff jako kolejny a potem full tank! Jego zasięg z Q pozwala na wygodne farmienie, a z 40% CDR będziecie mogli rzucać klatki jak szaleni w teamfightach. Najlepsze jest to, że pomimo tankownego bulidu, nadal będziecie w stanie usunąć z gry carry za pomocą swojego ulta.

Jungle

Dzięki ulepszeniu  “Pożeracz” (Devourer) pojawiło się wiele możliwości do eksperymentowania z pickami w Jungli:

Lulu

 • Devourer Lulu – Runy pod szybkość ataku, Botrk oraz Wits End są podstawą. Dzięki jej CC i możliwości chronienia siebie/sojuszników jej ganki są naprawdę ciężkie do skontrowania. Dodatkowo, dzięki połączeniu tego przedmiotu do jungli z umiejętnością pasywną, może wykręcać naprawdę potężne obrażenia.

Fizz

 • Devourer Fizz – Runy pod prędkość ataku i zmniejszenie cooldownów, następnie budujemy Botrka i masę AP. Warto zaznaczyć, że dobrze się sprawdzają buty pod redukcję cooldownów.

Vi

 • Devourer Vi – Maksuj W jako drugie i zbuduj Botrka oraz Black Cleavera. Bonusowe obrażenia i prędkość ataku tej bohaterki są obecnie OP!

Mid

RumbleSquare

 • Rumble – Doskonale sprawdza się na środkowej linii! Nie dość że jest wyjątkowo tankowaty, to jeszcze może z łatwością wymieniać ciosy z innymi midlanerami. Obecne buffy przedmiotów pod AP sprawiają, że jest jeszcze silniejszy a jego roamy, dzięki ultowi, skuteczniejsze.

Katarina pbe 12/2

 • Tankowata Katarina – Nie tak dawno Voyboy zaczął budować Liandry’s i Rylai dla obrażeń i “przeżywalności”. Takie przedmioty dają jej obrażenia niezbędne do wyczyszczenia walk drużynowych jak i porządnego obijania tanków. Jeżeli ktoś lubi iść na całość z nietypowymi bulidami, można pomyśleć o Sunfire na pierwszy item. Tak. (Sprawdza się na AD teamy)

Syndra

 • Syndra – Po naprawieniu jej umiejętności, stunowanie przeciwników stało się ponownie całkiem łatwe. Dzięki swoim umiejętnościom może jednocześnie burstować przeciwników jak i ochraniać sojuszników w walkach drużynowych.

Support

Brand

 • Brand – Dzięki buffowi na Rylai i Liandry’s, może czasem zadawać więcej obrażeń przeciwnikom, niż swój carry. Dodatkowo wprowadza całkiem sensowną ilość CC, co w końcowym efekcie owocuje w zwycięskie potyczki 1v1, 2v2!

ZyraSquare

 • Zyra – Bardzo popularna w 3 sezonie, obecnie nieco zapomniana. Działa w podobny sposób co Brand. Teraz jej sadzonki robią niesamowite obrażenia, a odpowiednio prowadzona może odgonić od farmy niejednego ADC.

Soraka

 • Soraka – We wczesnej fazie gry, leczenie Soraki umożliwi przetrwanie ADC praktycznie w każdej sytuacji. Później wystarczy przykleić się do kogoś “najedzonego” killami, sprawiając że przeciwnicy będą sobie wyrywać włosy z głowy! Jeżeli dodatkowo tym nafeedowanym sojusznikiem jest Vladimir… Cóż. Wiecie jak to będzie działać. Jednak najlepsze jest to, że niedawno zostały zmienione pewne przedmioty, które sprawiają, że ten pick jest jeszcze lepszy! Ale o tym możecie poczytać więcej TUTAJ.

 

Źródło – Reddit