League of Legends r.

Będzie więcej zawartości za tokeny Worlds 2019! Dlaczego nie można zdobywać doświadczenia w PT?

Kolejna edycja Spytaj Riot przyniosła odpowiedzi na pytania o Mistrzostwa Świata i zdobywanie doświadczenia w TFT. Przedstawiamy streszczenie odpowiedzi na pytania.

Czy będzie można zdobyć więcej rzeczy za tokeny Mistrzostw?

Tak, pojawi się ona w dalszej części eventu. Na pewno za tokeny będzie dostępna prestiżowa edycja skórki do Qiyany – o czym pisaliśmy tutaj.

Czy Riot wzmacnia i osłabia bohaterów, żeby stworzyć specjalną metę na Mistrzostwa?

Tak i nie. Riot mniej skupia się na tworzeniu mety, a bardziej na unikaniu konkretnych konfiguracji.

W tym celu wykorzystywany jest system wyważania bohaterów, który pomaga określić, których bohaterów wzmocnić i osłabić. Riot oczywiście skupia się przede wszystkim na grze profesjonalnej – z tego wynikają m.in. ostatnie zmiany Akali i Aatroxa.

Riot stara się przewidzieć wszystkie mety Worldsów, które mogą się pojawić, i zmniejszyć siłę tej, która jest szczególnie niepożądana dla graczy lub widzów.

Dlaczego nie można zdobywać doświadczenia w TFT?

System awansowania w TFT jest oparty na Summoner’s Rift i innych trybach Ligi. Podobieństwo można dostrzec w szybkości awansowania i rodzaju zdobywanych nagród (bohaterowie, NE). TFT również korzysta z tego systemu, jednak powinien on być bardziej odpowiedni dla graczy trybu (w końcu nie każdy gracz TFT gra w LoL-a). Kolejne poprawki systemu pojawią się w przyszłym roku. Choć nie powiedziano tego wprost w Spytaj Riot, możliwe, że obejmą kwestię zdobywania doświadczenia.

Przeczytaj całe Spytaj Riot