League of Legends r.

Ankieta Oczekiwania vs. Rzeczywistość + wyniki losowania

Pamiętacie dość sporą ankietę dotyczącą naszych czytelników grających w LoL-a? Oto jej wyniki! Do tego już wiemy, kto wylosował Mystery Gifta...


Seria rusza pełną parą! Pierwsza część wyników będzie dotyczyła tego, jak nasi czytelnicy oraz ich znajomi radzą sobie w prawdziwym życiu. Myślicie, że Wasze oczekiwania pokryły się z rzeczywistością? Sprawdźmy to, co wykazała ankieta!

ankieta miss fortune

Ankieta – Oczekiwania vs. Rzeczywistość – real life!

Ankieta składała się z piętnastu pytań dotyczących samego LoL-a, Waszego podejścia do niego oraz realnego życia. Wyniki przedstawię Wam w trzech artykułach, rozpoczynając od naszej szarej, smutnej rzeczywistości i codziennego odkurzania – tylko czy naprawdę jest ona tak smutna i szara?

  • Czy zdarzało się, że przez grę byłeś gorzej oceniany w szkole?

Aż 45,6% ankietowanych podejrzewało, że uczący się gracze kilka razy potknęli się i nie nauczyli się na ważny test, bo woleli grać. 26,2% uznało, że gracze z pewnością regularnie zawalają naukę, a aż 10,2%, że najczęściej wybieraną odpowiedzią będzie “Przez gry zdarzyło mi się nie zaliczyć roku”. Jedynie niecałe 15% badanych uznało, że większość graczy bezproblemowo godzi grę z nauką. Jak ma się to do rzeczywistości?

A rzeczywistość… Wcale nie jest tak koszmarna! Rok zawaliło jedynie nieco ponad 2,5% ankietowanych, a regularnie robi to 5,7% graczy zapytanych o zdanie na ten temat. Kilka wpadek zaliczyło 31,4% badanych, jednak… Przytłaczająca większość, bo aż 52,7%, twierdzi, że nie ma najmniejszego związku pomiędzy ich graniem, a ocenami! Pozostałe głosy należały do osób, które już się nie uczą. W tym przypadku oczekiwania czytelników nieco minęły się z rzeczywistością… Ale czy tylko w tym pytaniu? Mit obalony!

  • Czy zdarza Ci się zaniedbywać obowiązki domowe przez grę?

Przytłaczająca większość ankietowanych założyła, że gracze poświęcają odkurzanie i zmywanie na rzecz LoL-a. 41% założyło, że stało się tak zaledwie kilka razy, 34,7%, że ma to miejsce często, zaś 10,2% stwierdziło, że gracze nie sprzątają w ogóle. Tylko niecałe 14% odpowiedziało, że Przywoływacze raczej nie zaniedbują swoich obowiązków domowych (lub ich po prostu nie mają). Jak to się faktycznie przedstawia?

Punkt dla badanych! Udało Wam się wytypować najczęściej wybieraną odpowiedź! Niemal połowa (47,4%) przyznała, że kilka razy olała prasowanie dla gry. Ale… Ale… Ale! Co się dzieje w dalszej części wyników? Tutaj wyobrażenia graczy na temat ich samych poległy na całej linii. Regularnie obowiązki domowe zaniedbuje tylko 2,2% ankietowanych, a często zdarza się to 8,3%! Oznacza to, że… ponad 42% graczy nie ma najmniejszego problemu ze sprzątaniem! Czyżbyśmy nie byli jednak aż tak źli, jak sami o sobie myślimy? Mit obalony!

ankieta lee sin

  • Czy gracze LoL-a są wysportowani?

15,2% zainteresowanych odpowiedziało, że większość zapewne nie rusza się wcale. 7%, że ćwiczenia takie odbywają się regularnie. Pozostałe głosy były podzielone mniej-więcej równo pomiędzy opcjami ruszania się raz na jakiś czas (40,3%) i ćwiczeniem tylko tyle, ile na lekcjach WF (37,5%).  Czy gracze faktycznie ruszają się tak mało…?

Bzzzt! Błędna odpowiedź! Jedynie 6,2% graczy nie rusza się wcale, za to zdecydowana większość ćwiczy z własnej, nieprzymuszonej woli – czy to regularnie (aż 42%!) czy chociaż raz na jakiś czas (35,1%). Lekcje wychowania fizycznego zadowalają jedynie 16,7% ankietowanych. Czyżby padła wizja grubego dzieciaka w okularach grającego w LoL-a? Mit obalony!

  • Czy jesteś raczej samotnikiem, czy duszą towarzystwa?

Niemal połowa (49,6%) odpowiedziała, że przeciętny gracz ma kilku znajomych. 22,4% zakładają, że znajomych jest nieco więcej, niż kilku. Pozostali obstawiali, że gracze są samotnikami – albo z wyboru (11,5%), albo po prostu są smutnymi ludźmi bez kumpli (16,5%). To dosyć optymistyczne podejście…

… Ale nie dość optymistyczne! Kolegów ma ponad 83% badanych – 45,5% twierdzi, że jest ich wielu, zaś 38%, że tych kilku ich jest. 9,2% badanych wybrało samotność (introwertycy? Highfive!), z kolei na swoje życie towarzyskie narzeka jedynie 7,4% osób. Oznacza to mniej więcej tyle, że jesteśmy zdecydowanie bardziej towarzyscy, niż sami o sobie myślimy – ale jako, że definicja wielu-kilku może się u nas różnić, uznaję Mit za… nie do końca Mit. Ale i nie całkowitą prawdę ;>

  • Ile mamy lat?

Cała ankieta była taka długa, a moje ulubione pytanie było na samym początku! ;> Większość z nas (52,9%) wychodzi z założenia, że w LoL-a pykają gimnazjaliści. Obstawiamy 31,2% licealistów i… 13,1% dzieciaków z podstawówki. Ludzie w wieku studentów zgarnęli 2,3% odpowiedzi, a starsi nawet nie pół procenta. Czy faktycznie community LoL-a jest takie młode?

Raczej, że nie! Wyobrażenia graczy wypełniających ankietę bardzo mocno minęły się z rzeczywistością. Przede wszystkim 52,7% z nas to… ludzie w wieku 16-19 lat, czyli w wieku licealnym! Jest też zdecydowanie więcej niż się spodziewamy, bo 17,3% studentów! Gimnazjaliści stanowią ledwie ponad 1/4 graczy, którzy udzielali się w ankiecie (26,1%). 1,5% to ludzie powyżej 26 roku życia, a młodsi stanowili 2,2% badanych. Muszę tu jednak zastrzec, że wyniki niekoniecznie muszą być miarodajne – młodsi mogą nas po prostu nie czytać, a iść na żywioł i grać czym i jak leci 😉 Mimo wszystko – Mit obalony!

ankieta oczekiwania vs rzeczywistość

Co udowodniła nam ta część ankiety? Przede wszystkim to, że przeciętny czytelnik How2Play jest starszy, bardziej towarzyski, lepszy w nauce, bardziej wysportowany i pomocny w domu, niż się spodziewamy. Z jednej strony świadczy to o tym, że mamy o naszej grupie kiepskie zdanie, z drugiej… Skądś ono się bierze. Może więc czas przestać zachowywać się jak niepomocne, niewyżyte gnomy bez życia, którymi przecież nie jesteśmy i poprawić sobie trochę opinię? ;>

Mystery Gift

A na koniec łapcie to, na co z pewnością wszyscy czekaliście! Co tam ankieta… Przecież obiecałam Wam Mystery Gifta ;>

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]