League of Legends r.

Alt + tab podczas zmiany mapy przez duszę smoka może spowodować błędy z grą

Gra na kosmicznym Rifcie, czyli błąd z niewczytywaniem się tekstur mapy.

Alt + tab, dusza smoka

Błąd jest znany już od przedsezonu 2020.  Co jakiś czas jego temat powraca. Cały czas wywoływany jest w ten sam sposób.

Użycie kombinacji alt + tab lub zmiana aktywnego okna w dowolny sposób może poskutkować błędem wizualnym z wczytywaniem się tekstur na Summoner’s Rift. Najczęściej ma to miejsce podczas zmiany tekstur mapy spowodowanej pojawieniem się jakiejś duszy smoka.

Co wtedy robić? Błąd powinien trwać tylko przez czas obecnego meczu. W niektórych przypadkach pomagała zmiana ustawień graficznych (np. ze średnich na niskie). W wielu sytuacjach wystarczało pełne zresetowanie gry z wyłączeniem klienta. Jeśli to nie zadziała… cóż, trzeba się przygotować na grę “na kosmicznym Rifcie”.

Pamiętajcie, by nie zmieniać aktywnego okna w momencie, gdy zmienia się mapa Summoner’s Rift. Unikniecie niepotrzebnych błędów.

 

Chcesz mieć efekt wizualny Bami’s Cinder za darmo?

Przy okazji kolejny błąd wizualny. Co prawda nie jest jakiś rozbudowany czy dający przewagę w grze… ale z pewnością można go sprytnie wykorzystać.

Żar Bami (Bami’s Cinder) i tworzona z niego Słoneczna Peleryna (Sunfire Cape) zapewniają efekt wizualny w postaci płomieni otaczających bohatera. Kupienie przedmiotu, a następnie cofnięcie sprzedaży gwarantuje zapewnienie płomiennego okręgu dookoła bohatera. Nie będzie zapewniać jednak pozostałych właściwości przedmiotu, czyli zadawania obrażeń pobliskim wrogom.

Lux po kupieniu i zwróceniu Bami’s Cinder zachowa jego efekt wizualny do swojej śmierci.