League of Legends r.

Porady na lepszy start w sezonie 2018

Kolejny patch zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim... Nowy sezon! Co zrobić, aby zakończyć ten presezon jak najlepiej?

Nie znamy konkretnej daty pojawienia się nowego sezonu, wiemy jednak, że pojawi się na początku stycznia 2018. Już niedługo czekają na nas nowe wyzwania, uparte starcia na rankedach oraz długie godziny przy samej rozgrywce. Co zostało do zrobienia jeszcze w tym presezonie i o czym warto pamiętać? O tym porozmawiamy właśnie tutaj!

Skrzynki hextech

Pamiętacie, że na nowy sezon będziemy mogli od nowa zdobyć po skrzynce hextech na postać? Wszystkie znaczniki zerują się, jednak nie resetuje się licznik samego zdobycia skrzyń. Dobrze jest, jeśli mamy do zdobycia kilka skrzynek (bądź w oczekiwaniu na kolejne), systematycznie zdobywać je, by na nowy sezon nie musieć starać się o nie na mało granych postaciach! Dlatego “wolę mieć kontrolę nad swoimi łupami hextech”.

Maestrie i postacie

Macie już zakupionych wszystkich bohaterów? Jeżeli zostało Wam jeszcze coś do nabycia i uważacie, że będziecie grać daną postacią, by wygrywać gry albo dopasować się do obecnej mety, dobrze jest kupić je teraz (nazbierać NE) i poćwiczyć grę nimi, aby wybrać je w pierwszych grach rankingowych. Przykładowo, jeżeli mainujecie supporta, dobrze jest posiadać wszystkie postacie na tę aleję i być przygotowanym na wszystko. Wtedy będziecie umieli grać każdym (w tym przypadku) supportem, co wpłynie dobrze na resztę drużyny, a przede wszystkim na wygraną. Nie patrzmy jednak tylko na siebie! W grze inni gracze mogą chcieć zagrać swoim championem, a znajdują się na końcu w wyborze postaci. Jeżeli jesteśmy wyżej, a ten prosi nas o wybranie np. Yasuo, to dobrze jest mieć go zakupionego. To wpłynie na naszą atrakcyjność i spowoduje większą szansę na otrzymanie dodatkowych punktów honoru!

Końcówka SNOWDOWN

Pamiętajmy o misjach i promocjach! Jeżeli nie macie jeszcze zrobionych misji, dobrze jest usiąść na te kilka godzin i zrobić je dla większego dropu! Skiny Świąteczne Legacy i “Twój sklep” też wkrótce znikną, więc jeśli macie coś na oku, to lepiej się nie zastanawiać, by później nie żałować. Atmosfera zimowego Summoner’s Rift też zniknie, a śnieg stopnieje. Pobawcie się trochę w tym śniegu, chociaż w komputerze (jeśli nie mieszkacie w górach).

Rankedy

Rozegrane gry w presezonie wpływają na naszą rangę w nowym sezonie! Dlatego jeśli chcecie powalczyć o lepszą rangę i zmieścić się w czasie w zdobyciu wymarzonej, dobrze jest podwyższyć swoje MMR. Liczcie się też z przegranymi, jeśli licznik dotychczas wynosi poniżej 50%, to może uspokójcie się i zróbcie sobie przerwę (no chyba że Bronz).

Profil Przywoływacza

Teraz porozmawiajmy trochę o wizerunku. Dobrze jest mieć ulubione postacie w pierwszej trójce, a jeszcze lepiej, jeśli odzwierciedlają one nasze osiągnięcia w postaci np. ilości punktów maestrii bądź alei, na których często gramy. Inni gracze po dobrej grze będą chcieli zobaczyć, jak się prezentujecie i mogą obejrzeć Wasz profil, pamiętajcie. Honor jest widoczny tylko przez nas i również ulegnie resetowi do 2 honoru (chyba że mieliście niższy niż 2, wtedy nie ulegnie zmianie). Kwestie animowanych tapet przez ikony skinów ultimate zostawiam Wam, nie każdemu się one podobają, ale jeśli nie chcecie mieć np. Teemo w tle, to dobry pomysł (jest jak maska zakrywająca prawdziwe oblicze). Uporządkujmy też co nieco kluby oraz listę znajomych (pamiętajcie, że możecie dzielić ją na kategorie). “Dobrze jest zawsze mieć smurfów pod ręką”.

Dobre nastawienie

League of Legends to tylko gra, nie nastawiajmy się na nią nie wiadomo jak. Fajnie, jeżeli traktujemy ją jako hobby, wyzbycie się emocji czy dobrą zabawę ze znajomymi. Warto jest w tej odrobinie czasu wolnego porządnie się nagrać, aby z nowymi postanowieniami i energią zacząć nowy rok!

No to co… PORA EXPIĆ!

Wszystko już wiemy? Pora uzupełnić to i owo, zanim zaczniemy nową przygodę na Fields of Justice!