League of Legends r.

5 rzeczy, które robi Faker, a Ty nie

Faker jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Dlaczego tak jest? Jaka jest różnica między nim, a Tobą? O czym on pamięta, a Ty nie?

1. Faker gankuje inne linie w dobrym momencie

Mimo, że nie jest junglerem, schodzi na inne linie zawsze, gdy sytuacja na mapie temu sprzyja. Czasem jego ganki polegają jedynie na staniu obok i zabezpieczaniu sytuacji od tyłu. Kiedy tylko może, pushuje pod wieżę przeciwnika i idzie wspomóc sojuszników wywierając ciągłą presję.

2. Faker zdaje sobie sprawę z możliwości postaci

Krótko mówiąc wie, ile dana postać może zrobić na każdym poziomie z aktualnie posiadanymi przedmiotami. Widząc życie swoje i przeciwnika, umie policzyć w ułamku sekundy, jak zakończy się ewentualna walka i jaką należy podjąć decyzję.

3. Faker umie grać na wysokim poziomie wieloma postaciami

Zależnie od sytuacji, nieważne co zbanuje jego przeciwnik, on i tak zawsze znajdzie postać, którą gra co najmniej bardzo dobrze i bez problemu poradzi sobie z aktualnym zestawieniem rywali. Często wybiera też postacie, które na pierwszy rzut oka nie nadają się do końca na konkretną linię i nie pozwalają przeciwnikowi mieć pewności, przeciwko czemu będzie grał aż do pierwszego spotkania na midzie.

4. Faker się stara

Nie bazuje jedynie na swoim ogromnym doświadczeniu i wielu godzinach spędzonych przy grze. Poświęca wiele czasu na to, aby stać się jeszcze lepszym, uczy się na każdym popełnionym błędzie i skupia się jedynie na jak najlepszym rozegraniu każdego meczu. Wie, ile może nauczyć się od innych i w pełni to wykorzystuje.

5. Dostęp do najlepszych, koreańskich trenerów

Tak, e-sportowcy też mają swoich trenerów, którzy pomagają im analizować swoje błędy, obmyślają nowe strategie i motywują ich do stawania się coraz lepszymi. Faker sam twierdzi, że Koreańczycy nie rodzą się diamentami, masterami, czy challengerami. Po prostu ich trenerzy są lepsi od innych i to oni pomagają im wspiąć się na wyżyny.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło