League of Legends Supremacy r.

Nowa gra od Riotu?!

Nowa gra od Riotu? Nie od dzisiaj wiemy, że nazwa Riot Games nie jest przypadkowa. League of Legends nie to nie jedyny projekt, który zobaczymy...

riot logo

 W marcu bieżącego roku Riot Games nabyło studio Radiant Entertaiment, które znane jest z niedostępnej już gry z gatunku bijatyk free-to-play – Rising Thunder.

Nowa gra od Riotu – czy to możliwe?

Riot Morello już w 2015 roku podzielił się na Twitterze faktem, który podtrzymuje do dziś, że zajmuje się innym projektem dla Riotu, który nazwał “-s“. Również wczoraj potwierdził ten fakt:

Nadal pracuję dla Riot Games, jednak nie nad LoL-em.

Wszystko jak na razie wskazywało, że możemy ujrzeć karciankę powiązaną z League of Legends. Jeden z użytkowników Twittera zapytał o podobieństwo do znanemu wszystkim Hearthstone’a. Odpowiedział wtedy następująco:

To będzie coś większego. Coś jak całkowicie samodzielna gra (dla mojego projektu oczywiście!).

Jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykule pod koniec zeszłego roku, Riot zarejestrował nazwę League of Legends Supremacy.

League of Legends: Supremacy

Faktem jest również, że Riot, przejmując Radiant Entertaiment, nie tylko zrezygnował z Rising Thunder. Obiecywał również wtedy kontynuację pracy nad projektem StoneHearth – grą typu symulatora strategicznego przypominającą moim zdaniem słynnego Minecrafta.

stonehearth

Obecnie jest do niej wczesny dostęp od czerwca na okres pomiędzy 8 a 12 miesięcy. Na Steamie można się w nią zaopatrzyć za 22,99 euro. Premiera nie jest jeszcze znana. Określony producent to Radiant Entertaiment, brak jednak informacji o wydawcy. Co ciekawsze, również w nazwie występuje nasze tajemnicze “s”.

O nieoficjalnym projekcie gry karcianej League of Legends również informowaliśmy Was już wcześniej. Wersję beta zapowiedziano na koniec lipca br., od tamtego czasu nie wiadomo nic.

Czy zagadka została rozwiązana?

Informacje na temat tajemniczego projektu od Riotu ucichły już jakiś czas temu. Szkoda, bo wiele osób jest zainteresowanych tym tematem. Nie wiemy zatem, nad którą grą pracuje Riot Morello. Nie wiemy również, kiedy możemy się jej spodziewać. Mam nadzieję, że więcej informacji pojawi się w czasie tegorocznych Worldsów bądź zaraz po nich – w końcu finał to idealny moment na ogłoszenie takiej informacji. Nie martwcie się jednak, gdyż następna gra od Riotu ukaże się na pewno. Kto wie? Może ujrzymy LoL-a 2? Podzielcie się Waszą opinią na ten temat w komentarzach.