Gamer Lifestyle r.

Zuckerberg ofiarą hakerów!

Wydawałoby się, że właściciel portalu tak dużego jak Facebook powinien mieć sporo wiedzy na temat tego, jak zabezpieczyć swoje konta. Tymczasem dobrali się do niego hakerzy!

OurMine Team, znane między innymi z ataków hakerskich na polskich YouTuberów, obrało sobie za cel kogoś zdecydowanie większego, przy kim nawet nasi twórcy to marne płotki. Grupa dorwała się do kilku kont Marka Zuckerberga, założyciela największego portalu społecznościowego na świecie, jakim jest Facebook. Co dokładnie się stało? Przeczytajcie niżej!

zuckerberg

Na samym początku akcji na Twitterze OurMine Team pojawił się wpis informujący o tym, że grupa położyła łapy na kilku kontach należących do Zuckerberga. Na szczęście nie były to konta na portalach tak znaczących jak Facebook, jednak już sam fakt tego, że zabezpieczenia tak grubej ryby zostały złamane, może być bardzo niepokojący.

Zuckerberg zhackowany… Ale jak?!

zuckerberg

Wpis zamieszczony przez prawdopodobnie innego hakera (to tylko domysły, nie potwierdzone informacje!) zdaje się wszystko wyjaśniać. Zuckerberg posłużył się hasłem “dadada”… W momencie, w którym większość stron wymaga od nas używania mieszanki małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych, owo hasło nie spełnia absolutnie żadnych wymogów bezpieczeństwa.

Sprawa została szybko opanowana, a konto OurMine Team na Twitterze zawieszone. Hakerzy starają się jednak je odzyskać, a tymczasem założyli nowy profil, informując o tym, że jeśli poprzedni nie zostanie odzyskany, to nowy będzie od teraz tym oficjalnym.

zuckerberg
Tajemnicą pozostaje jednak kwestia tego, czy to faktycznie oni byli odpowiedzialni za wpis na Twitterze Marka Zuckerberga. Sami zainteresowani zaprzeczają temu, by maczali w tym palce.

zuckerberg

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: klik, klik