r.

Zapomniana kraina – Minecraft!

Pamiętasz czasy, gdy na kanały niektórych youtuberów wchodziłeś po to, żeby obejrzeć swoją ulubioną serię Minecraft? Tęsknisz za tym? Dlaczego tacy youtuberzy jak Rezi, SKKF, Mandzio czy znany z Minecrafta Polski Pingwin [Stuu] przestali nagrywać tę jakże znaną i lubianą przez wszystkich grę?

Przeczytaj dziś również na How2Play w dziale Gamer Life Style:

 

Minecraft jest niezależną grą z niezwykle rozbudowanym, otwartym światem. Przy odrobinie kreatywności staje się niesamowicie wciągającą przygodą, z którą niełatwo się rozstać. Dlaczego więc tacy youtuberzy jak Multi, Rezi, SKKF i wielu innych przestali nagrywać tę grę, skoro na początku były to ich wiodące serie? NIE WIADOMO! Youtuberzy tłumaczyli się w niejednym odcinku, ale jedynym, który nagrał filmik na ten temat, jest Mandzio. Odpowiada w nim, że Minecraft po prostu mu się znudził, a widzowie tylko potwierdzili to, iż chcieliby zobaczyć na jego kanale inne serie.

question-mark-40876_640

Co z pozostałymi youtuberami?

Mimo wielu tłumaczeń, możemy tylko spekulować…

  • Niektórzy uważają, że youtuberzy chcieli zyskać popularność poprzez dzieci, które nie widzą świata poza Minecraftem. Może mają rację… Po zyskaniu większej rozpoznawalności youtuberzy przestali nagrywać lub bardzo rzadko wrzucali odcinki z gry, w której średni wiek określa się między 9 a 13 rokiem życia.
  • Inni powiedzą, że rozumieją nagłe zmiany na kanałach, w końcu ile można grać w jedną i tę samą grę.
  • Następni zaś uznają, iż gra przestała się rozwijać. Brak pomysłów na nowe tryby, błędy tekstur spowodowane setkami często bezsensownych modów oraz tysiące dzieci na serwerach. To wszystko spowodowało, że youtuberom odechciało się nagrywać często nudnych i monotonnych serii.

gimmeabreak_2

Jakie jest moje zdanie na temat Minecrafta?

Nieraz dostawałem wiadomość od kumpla: “chodź, pogramy sobie w Minecrafta!”. Szukaliśmy wtedy jakiegoś fajnego serwera, na którym w spokoju moglibyśmy wykazać się naszą twórczością. Jak zazwyczaj kończyła się nasza przygoda? Nękania wścibskich dzieciaków nie miały końca! Dzieci, które nie umiały wykazać się własną kreatywnością, rujnowały nam grę, przez co nasz entuzjazm spadał.

PqfoN

Co myślę w kwestii youtuberów?

Według mnie, nie możemy wrzucać wszystkich youtuberów do jednego worka. Mandzio udowodnił, że nie miał zamiaru zyskać popularności poprzez oglądające go dzieci. Nagrywał serie, ponieważ prosili go o to jego widzowie. Moim zdaniem, Stuu zapoczątkował serie polskich gameplayów. Prawda, zyskał popularność, nagrywając Minecrafta, ale na początku nie wiedział, że przyniesie mu to taką sławę. Uważam, iż inni youtuberzy (nie chcę wymieniać imion i nazwisk), widząc rosnącą popularność Polskiego Pingwina, stwierdzili, że idąc w jego ślady, również zdobędą rozpoznawalność i kiedy już to osiągną, zaczną nagrywać to, co im będzie pasowało.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!