Gamer Lifestyle r.

Gry, które są idealnymi zamiennikami dla LoL-a!

Nie możesz dłużej patrzeć na LoL-a? Gra przyprawia Cię o mdłości i nie możesz przez nią w nocy spać? W takim razie ten artykuł jest napisany właśnie dla Ciebie!

Nie od dawna wiadomo, że LoL to gówno, które tylko marnuje czas gra, która angażuje emocjonalnie. Są jednak momenty, kiedy mamy tej gry serdecznie dosyć i najchętniej byśmy ją odinstalowali.

Ostatnio zauważyłem rosnącą tendencję do porzucania LoL-a przez graczy, którzy są w community Ligi od kilku dobrych lat. Nie dziwi mnie to, ponieważ Riot wprowadza coraz więcej zmian, przez co gra, jak i sam gameplay coraz mniej przypominają to, co gracze wspominają najlepiej. Ponadto wiele osób skarży się na niezbalansowany matchmaking, metę czy ignorowanie przez Rito coraz większej ilości flamerów. W takim wypadku wielu graczy wykonuje kilka prostych kroków (Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy > League of Legends > Odinstaluj). Są jednak dużo lepsze sposoby, żeby dać sobie odpocząć od Ligi…

Idealne zamienniki dla Ligi!

DOTA 2

Pierwszym, dość oczywistym tytułem, jest produkcja studia Valve. Gra ta jest o wiele bardziej wymagająca od swojej siostry stworzonej przez Riot Games, co nie oznacza, że jest produkcją gorszą. W przeciwieństwie od LoL-a, od samego początku mamy dostęp do wszystkich postaci. Ponadto lista przedmiotów jest większa, z czego więcej z nich można użyć na sobie bądź przeciwniku (ewentualnie drzewie), a niektóre przedmioty dostępne są tylko w sklepach schowanych w lesie. Mimo tego, że gra na pierwszy rzut oka bardzo się różni od League, to warto się nią zainteresować.

Gwint

Gra karciana osadzona w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego oraz spopularyzowana przez studio CD Projekt Red. Mowa oczywiście o Wiedźminie! Tytuł, znany jako minigierka z trzeciej części przygód Geralta z Rivii, doczekał się pełnej wersji, która 24 maja wyjdzie z fazy zamkniętej bety. W grze każdy gracz ma do dyspozycji talię kilkudziesięciu kart, różnych dla każdego z pięciu królestw. Tytuł ten jest ciekawą alternatywą dla casualowego Hearthstone’a, który dosyć mocno się od niego różni. Warto zainteresować się tą produkcją!

Unturned

Tutaj niespodzianka! Gra, która nie należy do gatunku MOBA, ale jest warta uwagi. Wiele osób uważa Unturned za darmowe połączenie DayZ i Minecrafta. Poniekąd mają rację, ponieważ takie było założenie twórców. Ale mimo tego, że gra nadal jest dostępna w early accessie, to jest bardziej dopracowana od swojego zombie survivalowego odpowiednika. Tytuł idealny do grania ze znajomymi, który zapewni nam dziesiątki godzin świetnej zabawy. Ogromną zaletą gry są częste aktualizacje.

Path of Exile

Hack’n’Slash, który jest uznawany za pogromcę Diablo III. Potężne drzewko umiejętności, które daje praktycznie nieskończenie wiele możliwości rozwoju postaci, częste aktualizacje oraz wiele aktów (w najbliższej aktualizacji do wersji 3.0 PoE dostanie dodatkowe sześć aktów) w połączeniu z ogromnym community zapewniają naprawdę przyjemną rozgrywkę!

World of Warcraft

I znowu produkcja Blizzarda… Zdecydowanie jeden z najlepszych MMORPG-ów w historii. Gigantyczny świat, ogromne community oraz mnóstwo zadań zapewniają setki (o ile nie tysiące) godzin przewspaniałej zabawy. W grze mamy do wyboru 12 klas oraz po 6 ras dla każdej z dwóch nacji (oraz neutralne Pandy). Ponadto kilkadziesiąt rajdów oraz lochów, plus setki lokacji wraz z ciekawą fabułą pozwalają nam w pełni wczuć się w świat Azeroth.

 Titanfall 2

Wieloosobowy shooter osadzony w tematyce science-fiction, który zdobył bardzo pozytywne oceny, zarówno od graczy, jak i od recenzentów. Gra jest bardzo dynamiczna, niczym Call of Duty, jednak znacznie się od niego różni. Gracz steruje żołnierzem przyszłości wyposażonym w specjalni uniform, który pozwala mu wspinać się po ścianach czy korzystać z różnych umiejętności. Jeżeli szukasz jakiejś szybkiej strzelanki, jest to gra idealna dla Ciebie!

Są to oczywiste przykłady. Gier multiplayer, które mogą zastąpić League of Legends jest wiele, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Osobiście bardzo polecam zrobienie sobie przerwy w grach rankingowych oraz zagranie np. w WoW-a!