Gamer Lifestyle r.

Dwukrotnie wydajniejsze akumulatory!

Już w przyszłym roku nasze baterie w telefonach (i nie tylko) będą wytrzymywać dwa razy dłużej! Pewnie nieraz czytaliście o bardziej pojemnych akumulatorach, ale tym razem to prawda!
Riot2

Dwukrotnie wydajniejsze akumulatory!

Nasze smartfony mają coraz więcej funkcji, robią za kalkulator, nawigację, aparat etc. jednak mają swój słaby punkt – baterię.
Czasem trzeba ładować je nawet dwa razy dziennie. Istny dramat! SoildEnergy System znalazło sposób jak temu zapobiec!

mit-solid-energy-system

Naukowcy z firmy SoildEnergy System opracowali nowe akumulatory litowo-metaliczne, które przy takim samym rozmiarze są w stanie pomieścić 2 razy więcej energii, niż litowo-jonowe. Jakie z tego wnioski? Każde urządzenie, przy takim samym rozmiarze, będzie mogło pracować dwukrotnie dłużej!

GeneracjaRodzajBezpieczeństwoWh/kgWh/L
0Li-MetalNiebezpieczna100-200200-300
1Li-ionBezpieczna200-250600
2Li-ionBezpieczna250-300700
3Li-MetalNajbezpieczniejsza400-5001200

O bardziej pojemnych akumulatorach słyszymy od lat, ale nic nowego się nie pojawia.  Czemu tym razem miałoby być inaczej? Ponieważ teraz nie jest to nieprzetestowane rozwiązanie. Produkt w listopadzie trafi do pierwszych konsumentów, w smartfonach na początku 2017, a w 2018 w elektrycznych samochodach. Przykładowo Model S od Tesli może przejechać zaledwie 450 km na jednym ładowaniu. Wyobraźcie sobie, że już niedługo posiadacze tych modeli będą mogli przejechać do 900 km!

Prędzej, czy później akumulatory litowo-metalowe wyprą litowo-jonowe. Plus dla nas!

Akumulator litowo-metaliczny może gromadzić znacznie więcej energii w mniejszej objętości dzięki zastosowaniu litowo-metalowej folii o bardzo niewielkiej grubości, która zastąpiła anodę grafitową. Za sprawą hybrydowego elektrolitu, zawierająca ją bateria może pracować w temperaturze pokojowej.

Takie akumulatory wprowadzą ogromne zmiany na rynku, ale przez masę podobnych niewypałów – nie uwierzymy, dopóki nie zobaczymy.
Szczerze powiedziawszy, liczę na wydajniejsze baterie i mam nadzieję, że coś z tego będzie. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że mamy na co liczyć.

 

A co Wy myślicie o nowych akumulatorach? 
Możliwe, czy kolejna próba skazana na porażkę?
Dajcie znać w komentarzach!