Gamer Lifestyle r.

Wspierany przez Razer Team Liquid przechodzi do historii esportu, zdobywając pierwsze miejsce na turnieju The International 2017

Team Liquid zajmuje pierwsze miejsce na najbardziej prestiżowym turnieju esportowym na świecie i zdobywa 10,8 mln dolarów z puli nagród wynoszącej 24,5 mln.

Razer, wiodąca marka lifestyle’owa dla graczy, celebruje sukces drużyny Team Liquid, która zajęła pierwsze miejsce w turnieju Dota 2 podczas The International 2017. Team Liquid wygrał 10,8 mln dolarów z największej w historii esportu puli nagród.

Z rekordową sumą nagród, wynoszącą aż 24,5 mln dolarów, The International czwarty raz z rzędu potwierdził, że jest najbardziej prestiżową imprezą esportową na świecie. Turniej po raz kolejny odbył się w wypełnionej po brzegi hali KeyArena w Seattle, a transmisje on-line obejrzało ponad 4,7 mln widzów na całym świecie.

Razer oraz Team Liquid mogą się pochwalić najdłuższym, bo już sześcioletnim, partnerstwem w świecie esportu.

„Team Liquid nieustannie pokazuje jak pełna koncentracja, praca zespołowa oraz poświęcenie mogą poprowadzić do najwyższego poziomu w rozgrywkach esportowych” – powiedział współzałożyciel i CEO Razera Min-Liang Tan. „Team Liquid stał się prawdziwym pionierem w świecie esportu, bo jako jedyna zachodnia drużyna najpierw wdarli się na światową scenę, a potem przeszli do historii podczas The International” – dodał Min-Liang Tan

„To był wielki dzień w historii Team Liquid, ale jak każde inne wspaniałe osiągnięcie nie wzięło się z niczego. Nasza wygrana podczas The International była owocem wielu lat ciężkiej pracy i olbrzymiego wsparcia, jakie otrzymaliśmy od naszych partnerów takich jak Razer” – powiedział CEO Team Liquid Victor Goossens. „Te partnerstwa pozwalały nam na nieustanne poprawianie wyników. Razer jest z nami od samego początku, a nasza wspólna praca doprowadziła nas do ogromnego sukcesu, który odnieśliśmy podczas The International” – dodał Victor Goossens.

Team Liquid rozpoczęła rozgrywki jako jedna z sześciu zaproszonych profesjonalnych drużyn. W fazie grupowej uzyskała wynik 13:3, dzięki czemu zakończyła ją na pierwszej pozycji. Zespół przed dotarciem do finałowej trójki pokonał Virtus.Pro oraz drużyny uczestniczące wcześniej w walkach kwalifikacyjnych – Team Empire, LGD oraz Team Secret. Team Liquid dołączył do finałowej trójki jako jedyny zachodni zespół i o zwycięstwo walczył z azjatyckimi drużynami LGD.Forever Young oraz Newbee

Wraz z tą wygraną ekipa Team Razer umocniła się na pozycji wiodącej światowej marki esportowej. Zespół Team Razer obejmuje również takie czołowe drużyny esportowe jak as SK Telecom T1 (League of Legends) i SK Gaming (CS:GO).

Wideo z imprezy można obejrzeć w tym miejscu:

Więcej informacji o Team Razer można znaleźć w serwisie Facebook oraz na stronie internetowej.