Gamer Lifestyle r.

World of Warcraft – pre-patch 8.0, co warto wiedzieć?

Gdy piszę ten artykuł nadal wersja World of Warcraft to 7.3.5, jednak jak wszyscy gracze WoW-a się domyślają pre-patch dodatku Battle for Azeroth jest już za rogiem, więc warto przyjrzeć się najważniejszym jego kwestiom. 

Artykuł będzie zawierać najważniejsze informacje na temat patcha 8.0, czyli co otrzymamy, co się zmieni oraz co stracimy.

Bitwa o Lordaeron i Spalenie Teldrassil

Wraz z wypuszczeniem patcha 8.0 otrzymamy dostęp do muśnięcia dodatku Battle for Azeroth, czyli do dwóch chain questów, które przybliżą nam historię wojny dwóch frakcji. W takim wypadku dostaniemy trochę contentu do dwóch lokacji – Darkshore i Trisfal Glades. Po ukończeniu questów otrzymamy dwa nowe wierzchowce, po jednym na frakcję.

  • Undercity Plaguebat
  • Teldrasill Hippogryph

Zmiany klasowe

Jeżeli przeszliście historię w Silithus, to zapewne wiecie, że Wasze artefakty mają już maksymalną ilość mocy. W patchu 8.0 się to zmieni i cała moc z artefaktów zostanie wyssana. Sama broń jeszcze z Wami zostanie. Ponadto dostaniecie również zmiany klasowe, których nie będę tu wypisywał, bo bardzo długo by się to pisało jak i potem czytało. Jeżeli ktoś chce sobie poczytać o zmianach w swojej klasie to tutaj daję link – klik!

Dodatkowo Blizzard zmniejszy nieco wyświetlane obrażenia. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że będziecie bić tak jak powinniście, ale nie będzie już wyświetlało Wam kosmicznych sum DPS-u  w milionach, a w zgrabnych setkach i tysiącach. Jak dla mnie super zmiana.

UI gildii i wbudowany czat głosowy

Tutaj chyba dużo nie trzeba tłumaczyć. Patch 8.0 wprowadzi nowe UI gildyjna oraz czat głosowy, dzięki czemu nie będziemy już zmuszeni korzystać z Team Speaka czy Discorda. Chociaż… I tak zapewne większość gildii będzie to robić, bo jest wygodniej.

Usunięcie contentu

Wraz z patchem 8.0 zostanie wycofany niektóry content. Co więc zrobić przed wyjściem tego patcha? Tutaj oczywiście podam te najważniejsze rzeczy. Po resztę jeśli kogoś interesuje odsyłam tutaj – klik!

Achievmenty Ahead of the Curve i Cutting Edge. Czyli zabić ostatniego bossa w najnowszym raidzie na poziomie heroicznym (pierwszy achievment) i mitycznym (drugi).

Jeżeli jesteście graczami PvP, to warto zdobyć ostatnie sety z Legionu. Aby je dostać należy wbić 2000 ratingu na obojętnie jakim PvP.

Warto też pójść na Mage Tower w Broken Isles i zmierzyć się z challenge’ami, które są przyporządkowane każdej klasie. Dzięki temu dostaniecie nowe transmogi.

Violet Spellwing, czyli mount, którego uzyskacie za wcześniej wspomniane już Ahead of the Curve, w patchu 8.0 już nie będzie dostępny, więc warto się streszczać.

Nowe opcje zmiany wyglądu Blood Elfów i Orków

Blood Elfy otrzymają możliwość zmiany koloru oczu, zaś orkowie w końcu stracą swój garb, jeśli tak sobie zażyczycie. Jeżeli będziecie chcieli wyprostować swojego orka wystarczy, że udacie się w mieście do fryzjera i bez problemu za złoto w grze będziecie mogli tego dokonać. Tak samo w przypadku Blood Elfów.

A kiedy ten patch?

Tego oficjalnie jeszcze nie potwierdzono, jednak można spekulować, bo na przestrzeni ostatnich lat takie pre-patche pojawiały się 3, 10 lub 17 dnia miesiąca, kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego dodatku.