Windows 10 wkrótce otrzyma specjalny tryb dla graczy!

Microsoft postanowił pójść za ciosem i wprowadzić specjalny tryb dla graczy, który niebawem zostanie zaimplementowany w Windows 10! Wygląda to obiecująco!

W serwisie Windows Central pojawiły się bardzo ciekawe informacje, które dotyczą poważnie brzmiącego projektu programistycznego, który ma wprowadzić do najnowszego systemu operacyjnego pewne usprawnienie dla graczy, a mowa tu o trybie dla graczy.

Windows 10 wkrótce otrzyma specjalny tryb dla graczy!

W aktualizacji o numerze 14991 pojawi się opcja “Game Mode” czyli Tryb Gry. Po jego uruchomieniu zasoby, które są zżerane przez niektóre procesy i programy działające w tle zostaną ograniczone do minimum poprawnego i stabilnego działania. Dzięki temu gry będą działać szybciej i płynniej. Niestety w pierwszej kolejności ten tryb otrzymają Ci co nalezą do programu Insider. Na dziś dzień nie wiadomo czy wszystkie gry zostaną poddane temu trybowi czy tylko te, które należą do Windows Store. Na więcej informacji trzeba jednak poczekać.

W mojej osobistej opinii, Microsoft nie powinien robić żadnego podziału, a dać możliwość działania w tym trybie dla każdej gry. Sam Game Mode zachęca do przetestowania i nie omieszkam tego zrobić, gdyż mam dostęp do wstępnych aktualizacji w ramach programu Insider. A Wy co sądzicie o trybie stworzonym specjalnie dla graczy? Czego od niego oczekujecie? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat!

O autorze: Ceramic

CeramicRecenzent i tester sprzętu gamingowego i IT. Entuzjasta nowych technologii i gier komputerowych. Trener oraz nauczyciel informatyki i grafiki komputerowej. W ekipie znany również jako Profesor. Motto: Carpe Diem!

 • Mateusz

  Moim zdaniem to nic nie zmieni no chyba że w tych laptopach z słabym procesorem jak Intel cereon to może polepszyć. Tak po za tym to nie widzę sensu, większość gier i tak potrzebuje lepszej karty graficznej. Druga sprawa to jak ktoś nagrywa, ściąga pliki słucha muzyki lub jakieś inne rzeczy to ten tryb chyba te rzeczy wyłączy mam rację? To wtedy nie był by taki fajny.

 • Bartek Sztybór

  “Niestety”? Nie chcę tu nikogo obrażać, ale 70% graczy nawet by nie odczuło tych ulepszeń. Ale za to jeżeli MS coś by spieprzył i zamiast polepszyć tylko by to pogorszył to te 70% od razu zaczęłoby spamić, że W10 to najgorszy system itd. To samo z pseudo-technologicznymi stronami, które znów zaczęłyby obsmarowywać W10, bo przecież znalazła sie na to niezła okazja. Wg mnie jest to więc “Na szczęście”.

 • Erielan

  Serio?? Ja jakoś nie mam i nigdy nie miałem problemu z grami na Win10 o.0 Wszystko śmiga jak należy. Dla mnie aktualizacja bezużyteczna.

 • Tobiasz Pizulski

  Da sie jeszcze zapisac do programu Insider?

  • Johnson Case

   Każdy może się zapisać do programu Insider Preview o każdej porze dnia i nocy.

 • 19GHOST98

  Zapowiada się ciekawie tylko jak to naprawdę będzie działać? Czy to faktycznie w jakimś stopniu usprawni działanie gier?

  • Johnson Case

   Postaram się to jakoś ustalić. Czekam na aktualizację do buildu 14997.