Gamer Lifestyle r.

Ukryci bossowie w TES V: Skyrim

28 października 2016 roku miała miejsce premiera remastera gry The Elder Scrolls V: Skyrim, która przez wielu została skarcona zdaniem "Zapłać 20 euro za nową ikonę na pulpicie". Wtedy to wielu ludzi wróciło do Skyrima, by sprawdzić, czy jest tam coś ciekawego i przypomnieć sobie zadania z tej gry. Poza klasycznym graniem znaleźli również ukrytych bossów i to właśnie o nich chcę pomówić. 

Jeżeli znudziło Wam się bicie Alduina czy innego Harkona w Skyrimie, to warto znaleźć w swojej grze tych oto bossów.

Vulthuryol

Kolejny smoczek do kolekcji, a co za tym idzie – kolejna dusza do odblokowania krzyku. Hurra! Blackreach – jaskinia z halucynogennymi grzybkami, ładnym oświetleniem i dwemerskimi ruinami. Jeżeli chodzi o lokację, w której znajduje się Vulthuryol, to wrzucam tutaj film. Po angielsku, aczkolwiek nie trzeba go znać, by zobaczyć na mapie dokładną lokację tego smoka. Poziom smoka mierzy aż 50, więc lepiej nie zapuszczajcie się tam bez przejścia głównego wątku, dodatków i kilkudziesięciu zadań pobocznych, bo możecie marnie skończyć. Nie mniej jednak boss wart uwagi.

LINK DO WIKIPEDII – KLIKNIJ!

Karstaag the Frost Giant

Pamiętam, że pierwszą trudność w Skyrimie sprawił mi troll w drodze do siwobrodych. Teraz wraca coś w ten deseń. Jeżeli graliście w DLC – Dragonborn, to mogliście natknąć się na ruiny Zamku Karstaag. Można było je znaleźć gdzieś na Solstheim. Dokładna lokacja położenia tego bossa znów na filmie u dołu. Nie będzie jednak on tak łatwy jak Vulthuryol. Dlaczego? Ech… Poziom 90 i te sprawy. Dla pocieszenia powiem, że zabicie takiego bossa może dać wiele satysfakcji. Zwłaszcza na maksymalnym poziomie trudności.

LINK DO WIKIPEDII – KLIKNIJ!

The Reaper

Przyszedł po nasze dusze… Boss pochodzi z dodatku Dawnguard. Aby się do niego dostać, należy najpierw przejść sporą część dodatku Dawnguard, a gdy już otrzymamy dostęp do Kopca Dusz, należy w nim szukać fragmentów gemów Reapera. Dokładnie trzech. Znajdziesz je pod fioletowymi kryształami, poznasz je po tym, że po podejściu wysysają Twoje życie. Lub po tym, że są fioletowe… Po zdobyciu kryształów złożycie je na ołtarzu Reapera. Trudność tego bossa się skaluje, więc jedyne, czego potrzebujecie, to dobry ekwipunek i masa mikstur. Powodzenia!

LINK DO WIKIPEDII – KLIKNIJ!

The Ebony Warrior

Zawsze marzyłem, aby nosić ebonowy pancerz w Skyrim, a gdy już wbiłem odpowiednią ilość umiejętności kowalstwo, to automatycznie stwierdzałem, że jest to bez sensu, bo deadryczna zbroja lepsza. Aby odblokować walkę z tym bossem, należy rozpocząć pewne zadanie. Jest to dobra rzecz dla tych, którzy nie lubią szukać takich bajerów na własną rękę. Ebonowy Wojownik znajdzie Was sam. Należy wbić poziom 80 i poczekać, aż wojownik rzuci nam wyzwanie na śmierć i życie.

LINK DO WIKIPEDII – KLIKNIJ!

Strange Orb

Nie jest to boss, ale i tak jest to ciekawe przeżycie. Na wschodnim krańcu mapy znajdziesz ruiny dwemerów w Kagrenzel. Po krótkiej podróży korytarzami powinieneś dostrzec światło. Podejdź, kliknij i zobacz, co się wydarzy. Albo obejrzyj ten film… Też możesz tak zrobić.