Gamer Lifestyle r.

Twitch.tv lepszym steamem?

Twitch zapewne kojarzy wam się tylko z jednym - transmisjami na żywo. Amazon wychodzi poza Nasz tok rozumowania i stawia poprzeczkę nieco wyżej.

Konkurencja

Twitch.tv już niedługo może stać się konkurentem dla Steama. Tej wiosny, w Ameryce powstanie bowiem ich pierwszy wirtualny sklep. Twórcy zapewniają jednak, że reszta regionów również otrzyma je do końca 2017 roku.

Co nowego?

Nabywcy mogą liczyć na specjalne paczki z emotikonami i innego tego typu dodatków. Dla nas – Polaków; kupowanie na Steamie jest dość niekorzystne. Zazwyczaj jesteśmy zmuszani do oczekiwania na specjalne promocje. Amazon jest na dobrej drodze, żeby to zmienić. Kiedy złotówki zastąpią dolary wiele więcej osób skusi się na premierowe zakupy. Wspomożecie ulubionego streamera, otrzymacie grę i ciekawe akcesoria. Brzmi kusząco, nieprawdaż?

cheers

Z czym to się je?

Oczywiście wszystko cały czas opiera się na wspieraniu twórczości streamerów. Za ich pośrednictwem będziemy w stanie zakupić daną grę. Zarobi on w ten sposób 5% całkowitej wartości transakcji. Wydawca zgarnia 70% kwoty, a sam Twitch resztę.

Skutki?

Możemy przypuszczać, że jeżeli twórcy dobrze to rozegrają będą w stanie przebić wszelkich innych gigantów. Dla nas graczy jest to jednak kolejny ciężki orzech do zgryzienia. Origin, Steam, Battle.net, GoG i… Twitch.tv. Wersja pudełkowa, a może cyfrowa? Kolejne przeszukiwanie ofert w celu znalezienia tej najlepszej… Czym w takim razie chce przekonać nas do siebie nowa platforma?

Co o tym sądzicie? Uważacie, że kolejna aplikacja tego typu jest nam potrzebna? Może jednak wolicie tradycyjne wersje pudełkowe gier? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach!