Gamer Lifestyle r.

Tomb Raider: The Dagger Of Xian – fan też może zrobić grę, a co!

Lara Croft to ikona. Każdy fan gry Tomb Raider wie doskonale, że w tym roku obchodzimy 20-lecie serii. Z tego powodu można by się spodziewać jakiegoś remake. Oto i jest!

Wielu z kręgów zapalonych pasjonatów pani archeolog chciałoby remake Tomb Raidera II. Można by się go spodziewać po Crystal Dynamics, ale bądźmy szczerzy – chociaż mnie bardzo Anniversary przypadło do gustu (remake części pierwszej), sprzedaż wypadła raczej słabo. I tu wchodzą fani.

Wy nie zrobicie, Crystalsi? To zrobi to fan!

Dokładnie tak. Nicobass, Francuz, postanowił sam przygotować remake o tytule The Dagger Of Xian.

tomb raider nicobass how2play

Tomb Raider II został wydany w 1997 roku. Fabuła opierała się tam na poszukiwaniu mitycznego sztyletu Xian. Legenda mówiła o tym, że osoba, która wbije go sobie w serce stanie się potężnym smokiem. Jak to zwykle bywa, nie tylko Lara chce zdobyć ten artefakt – w pogoni za nim po piętach stąpa sekta Fiama Nera dla objęcia władzy nad światem, a może nawet to nie wszystko. Lokacje jakie dane nam jest odwiedzić w tej grze to Wielki Mur Chiński, Wenecja, platforma wiertnicza, wrak “Marri Dorri” (zatopiony), a nawet Tybet.

tomb raider nicobass how2playNicobass jest też twórcą grafik z czasów klasycznej Lary Croft, ale w nieco mniej kanciastym wydaniu, niż oryginał. Gra tworzona jest na darmowym silniku Unreal Engine 4 – po filmikach widać, że jest to pomieszanie ruchów i zachowań lary z Anniversary i Underworld. Jak dla mnie, plus jak najbardziej.

tomb raider nicobass how2play

Data premiery nie jest znana, natomiast cała mechanika jest już opracowana i jedyne, co pozostało dla Nicobassa to projektowanie wnętrz, środowiska i poziomów. Szczerze mówiąc, dotychczasowe materiały nie są specjalnie obfite w szczegóły, ale sprawiają, że mam ochotę przypomnieć sobie tę historię – to po pierwsze; a po drugie, naprawdę zagrałbym w ten remake. Wygląda cudnie. Trzymam kciuki za powodzenie!

A jak Wam się podoba? Jesteście zaintrygowani? Jak myślicie, Nicobass da radę i dokończy swój ambitny plan? *fanboy moment*

784x250

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]