Gamer Lifestyle r.

Tiles – gra logiczna w najlepszym wydaniu

Nie da się ukryć, że na smartfonach gra się najlepiej w gry krótkie i niewymagające. I to właśnie dzięki temu przeżywamy prawdziwy renesans świetnych gier logicznych, które nadają się zarówno na krótsze posiedzenie jak i dłuższą zabawę. Idealnym przykładem na to, że nawet wytężając nasze szare komórki da się świetnie bawić, jest Tiles, relaksująca gra logiczna w typowo klasycznej odsłonie.

Zadanie jest proste (teoretycznie), polega na wyznaczeniu ścieżki z punktu A do B, którymi w naszym są zielone kwadraciki. Trudność jest taka, iż musimy wykorzystać wszystkie znajdujące się na planszy kwadraciki, mające przeróżne zastosowania. Przykładowo, natkniemy się tutaj na kafelki gdzie kierunek dalszego ruchu będzie zaznaczony i przymusowy lub takie, które będzie trzeba zaznaczyć określoną ilość razy. Wszelkie ruchy wykonuje się delikatnym posunięciem palca w wybrany kierunek.

Tiles

Tiles to naprawdę piękna i dopracowana gra z przyjemnym designem, który niestety szpecony jest przez kompletnie, podkreślam kompletnie źle dopasowaną i szpetną reklamę, której na złość nie da się wyłączyć. Mimo że wszystkie ruchy palca rejestrowane są z obłędną szybkością, to mam wrażenie jakby cała gra chodziła ociężale , bo już same powtarzanie poziomu czy przejście do menu zdecydowanie trwa za długo. Można za to docenić delikatny podkład muzyczny, który mi kompletnie nie podszedł. Czemu? Dźwięk wydobywający się z głośnika po przejściu planszy niesamowicie wiernie oddaje pierwsze akordy budzika…

W grę zagracie na tablecie i telefonie z każdym z trzech wiodących systemów operacyjnych – Android, IOS oraz Windows (również Phone). Jest ona w 100% za darmo aczkolwiek oferuje jedynie 75 różnych plansz.

 

Sklep Play    App Store    Sklep Microsoft

 

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]