Gamer Lifestyle r.

Trzykrotnie szybsze Wi-Fi!

Już niebawem nasze Wi-Fi będzie nawet trzykrotnie szybsze! Jak to możliwe? Zobaczcie sami! 

Wolne Wi-Fi

Każdy użytkownik Wi-Fi zapewne zauważył, że spowalnia ono Internet i to aż o 30%. A co się stanie, gdy wiele osób korzysta z niego obok siebie? Dramat! Naukowcy z MIT wiedzą jednak, jak temu zaradzić! Opracowali oni nową technologię łączności. Rozwiązanie to aż trzykrotnie zwiększa przepustowość Wi-Fi, pozwalając przesłać więcej danych i zapobiegając utracie pakietów.

szybsze wifi

Technologia Wi-Fi ma ograniczoną przepustowość i jest podatna na zakłócenia sygnału radiowego. Mogą one powodować utratę pakietów, więc routery muszą to skompensować, a to znacznie spowalnia transfer. Naukowcy z MIT, z Laboratorium Informatyki oraz Sztucznej Inteligencji, opracowali jednak nową technologię, która umożliwia aż trzykrotne przyspieszenie prędkości przesyłanych danych! A nazywa się…

 

MegaMIMO 2.0

Nazwa tej technologii nie jest przypadkowa – to rozwinięcie MIMO, który już pojawia się w niektórych pasmach przekazu bezprzewodowego internetu i polega na zastosowaniu  systemu przekaźnikowego zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy sygnału. MegaMIMO ma zaoferować nam rozwiązanie sporego problemu, jakim jest zakłócanie połączenia w miejscach z dużą ilością urządzeń. Innymi słowy – nowa metoda opiera się na ulepszeniu współpracy pomiędzy routerami działającymi w jednej sieci.

“W świecie dzisiejszych sieci bezprzewodowych nie da się rozwiązać problemu wolnych połączeń poprzez dodawanie jeszcze większej liczby nadajników, ponieważ wciąż będą się one nawzajem zakłócać.Odpowiedzią na ten problem jest takie zaprogramowanie punktów dostępu, aby ze sobą współpracowały i efektywnie wykorzystywały dostępne spektrum – tłumaczy jeden z członków zespołu badawczego.”

Przyszłość

Niestety, na razie to tylko pomysł, ale już w fazie testów! W związku z tym, może doczekamy się go w ciągu najbliższych lat.
Miejmy nadzieję, że będzie to ciut szybciej, bo zwariujemy na publicznych Wi-Fi.

A co Wy myślicie o obecnym Wi-Fi?
Myślicie, że przydało by się jego ulepszenie?
Koniecznie dajcie znać w komentarzach!