Gamer Lifestyle r.

[AKTUALIZACJA] Steam przestał działać! Co się dzieje? Atak DDoS?

Wczoraj ruszyła zimowa promocja gier na platformie Steam. Dziś przestała ona całkowicie działać. Czy wydarzyło się coś złego? Jest czego się obawiać?

Steam zaliczył orła cień. Od dłuższego czasu użytkownicy nie mogą skorzystać z usług oferowanych przez platformę. Nie ma żadnej oficjalnej wypowiedzi Valve. Pojawia się za to więcej zapytań odnośnie awarii i raportów o tym zjawisku.

Steam przestał działać!

Steam

Niepokojące wieści obeszły cały Internet na całym świecie, bo jedna z największych platform przestała działać. Nie działa ani aplikacja Steam na komputer, ani mobilna, nie ma dostępu do sklepu, a także nie działa strona Steampowered.com. Na chwilę obecną nie ma żadnych oficjalnych informacji od Valve odnośnie awarii, a tym samym nie wiadomo, kiedy ów problem zostanie naprawiony i platforma wróci do życia. Jednakże awaria nie jest lokalna, bo dotyczy każdego regionu – mamy więc do czynienia z problemem globalnym.

Tworzą się więc różne teorie, które niekoniecznie zadowalają Internet. Należą do takich m.in. zmasowany atak DDoS na serwery Valve czy chociażby przeciążenie platformy ze względu na rozpoczętą wczoraj promocje na gry. Sięgając jednak pamięcią do ubiegłego roku, to takiego problemu nie było. Pozostaje więc czekać i obserwować sytuację. Na chwilę obecną zalecamy jednak dmuchać na zimne i nie próbować się logować na konto.

Jeżeli pojawią się nowe informacje, to będziemy aktualizować ten wątek.

AKTUALIZACJA [19:00]

Najprawdopodobniej awaria jest powodem ataku DDoS przeprowadzonego przez znaną grupę Phantom Squad, która chwali się tym na swoim Twitterze! Organizacja na swoim kanale żąda coraz to innych okupów w zamian za zaprzestanie ataków. Valve dalej milczy, a ataki trwają!

AKTUALIZACJA [19:15]

Do ataków przyznaje się również grupa Lizard Squad, która jakiś czas temu zaatakowała serwery i platformę Battle.net. Kto kłamie, a kto prawdę mówi? Niewątpliwie jest to robione też dla atencji.

AKTUALIZACJA [19:24]

Konto społecznościowe na portalu Twitter grupy Phantom Squad zostało zbanowane! Czekamy na rozwój wydarzeń. Status platformy Steam możecie zobaczyć tutaj!

AKTUALIZACJA [19:40]

Internet snuje podejrzenia, że atak DDoS ma na celu odsunięcie graczy od gier na czas świąteczny. Jednak jest już pozytywna informacja! Platforma Steam wraca do życia. Nie ma jednak pewności, że nie będzie kolejnego zamachu na Steam.

AKTUALIZACJA [19:54]

Mimo że platforma wróciła do życia, to niestety, ale niektóre funkcje dalej leżą i kwiczą. Między innymi – sklep! To faktycznie jest znak, że ataki się nie skończyły, a napastnicy chcą – jak to tylko możliwe – ograniczyć dostęp do zimowej promocji gier.

An error occurred while processing your request.

Reference #97.cf2c1ab8.1482519173.2df63b94

Jak się okazuje, nie tylko sklep Steam ma problemy, ale również poważną kraksę zalicza sklep Uplay!

To jest zdecydowany akt terroru wymierzony w graczy tuż przed świętami!

AKTUALIZACJA [20:08]

Sklep Steam już działa! Można dalej korzystać z zimowej promocji, która ma trwać do 2 stycznia! Sklep Uplay od UbiSoftu dalej nie działa.

AKTUALIZACJA [21:03]

Wygląda na to, że zabawa w DDoS przez grupę Phantom Squad zakończyła się na dobre. Jak sami piszą na nowym koncie na Twitterze – chłopaki, zakończyliśmy ataki, więc przestańcie nas blokować.