[AKTUALIZACJA] Steam przestał działać! Co się dzieje? Atak DDoS?

Wczoraj ruszyła zimowa promocja gier na platformie Steam. Dziś przestała ona całkowicie działać. Czy wydarzyło się coś złego? Jest czego się obawiać?

Steam zaliczył orła cień. Od dłuższego czasu użytkownicy nie mogą skorzystać z usług oferowanych przez platformę. Nie ma żadnej oficjalnej wypowiedzi Valve. Pojawia się za to więcej zapytań odnośnie awarii i raportów o tym zjawisku.

Steam przestał działać!

Steam

Niepokojące wieści obeszły cały Internet na całym świecie, bo jedna z największych platform przestała działać. Nie działa ani aplikacja Steam na komputer, ani mobilna, nie ma dostępu do sklepu, a także nie działa strona Steampowered.com. Na chwilę obecną nie ma żadnych oficjalnych informacji od Valve odnośnie awarii, a tym samym nie wiadomo, kiedy ów problem zostanie naprawiony i platforma wróci do życia. Jednakże awaria nie jest lokalna, bo dotyczy każdego regionu – mamy więc do czynienia z problemem globalnym.

Tworzą się więc różne teorie, które niekoniecznie zadowalają Internet. Należą do takich m.in. zmasowany atak DDoS na serwery Valve czy chociażby przeciążenie platformy ze względu na rozpoczętą wczoraj promocje na gry. Sięgając jednak pamięcią do ubiegłego roku, to takiego problemu nie było. Pozostaje więc czekać i obserwować sytuację. Na chwilę obecną zalecamy jednak dmuchać na zimne i nie próbować się logować na konto.

Jeżeli pojawią się nowe informacje, to będziemy aktualizować ten wątek.

AKTUALIZACJA [19:00]

Najprawdopodobniej awaria jest powodem ataku DDoS przeprowadzonego przez znaną grupę Phantom Squad, która chwali się tym na swoim Twitterze! Organizacja na swoim kanale żąda coraz to innych okupów w zamian za zaprzestanie ataków. Valve dalej milczy, a ataki trwają!

AKTUALIZACJA [19:15]

Do ataków przyznaje się również grupa Lizard Squad, która jakiś czas temu zaatakowała serwery i platformę Battle.net. Kto kłamie, a kto prawdę mówi? Niewątpliwie jest to robione też dla atencji.

AKTUALIZACJA [19:24]

Konto społecznościowe na portalu Twitter grupy Phantom Squad zostało zbanowane! Czekamy na rozwój wydarzeń. Status platformy Steam możecie zobaczyć tutaj!

AKTUALIZACJA [19:40]

Internet snuje podejrzenia, że atak DDoS ma na celu odsunięcie graczy od gier na czas świąteczny. Jednak jest już pozytywna informacja! Platforma Steam wraca do życia. Nie ma jednak pewności, że nie będzie kolejnego zamachu na Steam.

AKTUALIZACJA [19:54]

Mimo że platforma wróciła do życia, to niestety, ale niektóre funkcje dalej leżą i kwiczą. Między innymi – sklep! To faktycznie jest znak, że ataki się nie skończyły, a napastnicy chcą – jak to tylko możliwe – ograniczyć dostęp do zimowej promocji gier.

An error occurred while processing your request.

Reference #97.cf2c1ab8.1482519173.2df63b94

Jak się okazuje, nie tylko sklep Steam ma problemy, ale również poważną kraksę zalicza sklep Uplay!

To jest zdecydowany akt terroru wymierzony w graczy tuż przed świętami!

AKTUALIZACJA [20:08]

Sklep Steam już działa! Można dalej korzystać z zimowej promocji, która ma trwać do 2 stycznia! Sklep Uplay od UbiSoftu dalej nie działa.

AKTUALIZACJA [21:03]

Wygląda na to, że zabawa w DDoS przez grupę Phantom Squad zakończyła się na dobre. Jak sami piszą na nowym koncie na Twitterze – chłopaki, zakończyliśmy ataki, więc przestańcie nas blokować.


O autorze: Ceramic

CeramicRecenzent i tester sprzętu gamingowego i IT. Entuzjasta nowych technologii i gier komputerowych. Trener oraz nauczyciel informatyki i grafiki komputerowej. W ekipie znany również jako Profesor. Motto: Carpe Diem!

 • Hollow Dante

  Mnie boli sprawa Garrys Modu, gdyż aplikacja przestała reagować na jakiekolwiek mody. A jak wszyscy wiemy GMod tylko na tym sie opiera 😡

 • Ang3L

  Żeby tylko nie wzięli się za Ligę, bo osobiście ich wyjaśnię i nie będę patrzał która godzina

  • Konrad Kuczynski

   Rito nie potrzebuje DDoS’ów, sami potrafią zepsuć serwery.

 • 50 Shadows Of ZeD

  @johnson_case:disqus To Ty odpowiadasz za serwery h2p?

  • Johnson Case

   Skąd ta myśl?

   • 50 Shadows Of ZeD

    A takie tam czytanie opisu. Myślałem, że to Ty bo ostatnio coś często padają.

   • Johnson Case

    A nie, nie ja 😀 chociaż miło, że ktoś opis czyta 😀

   • 50 Shadows Of ZeD

    Mam od tego cienie, to one mi donoszą.

 • TheVenom

  Ogolnie jak cos nie chodzi wam link to twittera

 • WIDEAD
 • DRWaL

  A właśnie przedwczoraj wróciłem do grania w PoE z kolegą, a tu benc ://

 • Ang3L

  CS upadnie <3

 • 12piotrex pewdiefan

  “Niepojące wieści obeszły cały internet na całym świecie”.. Może to nie literówka i ja się nie znam, ale “Niepojące”, to chyba literówka, co nie?

  • Johnson Case

   Dzięki za uwagę! Doceniam!

   • 12piotrex pewdiefan

    Jak zwykle do usług, Panie Case 😉

 • miszmasz5

  Tak się składa że jest to właśnie atak

 • Julian Kalina

  nie tylko steam ale uplay,spotify, itp. tylko battle net się trzyma