Gamer Lifestyle r.

[Not2Play] Anulowany Star Wars Battlefront 3!

Najpierw powstał pierwszy, oryginalny Star Wars: Battlefront. Następnie, gdy marka okazała się sukcesem, powstała kontynuacja. W planach oraz w produkcji była także kolejna część gry, Star Wars: Battlefront 3, który jednak nigdy nie ujrzał światła dziennego.

LucasArts  w 2006 podpisało umowę z już nieistniejącym studiem Free Radical Design. Mimo tego, że nie bylo to nigdzie oficjalnie zapowiedziane, wiadome było, że przed zamknięciem, studio pracowało nad kontynuacją strzelanin w uniwersum gwiezdnych wojen, czyli Battlefront 3.

Kilka problemów w postaci opóźnień i “problemów z komunikacją” sprawiły, że LucasArts zostawiło Free Radical Design bez jakichkolwiek funduszy. W wyniku zerowego wsparcia finansowego i braku zainteresowania ze strony innych wydawców, FRD zamknęło swoje drzwi w 2008 roku.

Po zamknięciu studia, Battlefront 3 miał zostać ukończony przez Rebellion Studios, jednak jak wszyscy wiemy, tak się nie stało. Battlefront 3 nigdy nie powstał, a zamiast tego EA zrobiło kompletny reboot serii. Przy okazji warto wspomnieć, że FRD miało w produkcji inną grę zwaną TimeSplitters 4, ale Ona prawdopodobnie już nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Kiedy społeczność graczy myślała, że już nigdy nie usłyszą o trzeciej części FPS-ów w uniwersum George’a Lucasa, nagle użytkownicy nieistniejącego już forum betagames.org dokopali się do bardzo ciekawego znaleziska. Na płycie z grą Resident Evil: Operation Racoon City można było znaleźć pliki ze skasowanego Battlefronta. Płyta z zupełnie inną grą od zupełnie innego studia wydaje się dziwnym miejscem na skarbiec z plikami z martwej gry, prawda? Po internecie chodziły plotki, że twórcy Operation Racoon City także grzebali przez jakiś czas przy gwiezdnych wojnach.

Samych plików nie było jednak zbyt wiele. Tylko kilka ekranów ładowania i parę tekstur. Niektóre z nich możecie obejrzeć poniżej:

Następnie w 2012 roku na światło dzienne wyszły kolejne pliki z gry oraz gameplaye z wczesnej alfy gry. Ponownie kilka z nich możecie ujrzeć poniżej:

Co sądzicie o Star Wars Battlefront 3? Czekaliście na niego, gdy wyszły oryginalne dwie części? Może nadal chcielibyście jego zamiast Dwóch nowych gier od EA? Podzielcie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy!