Gamer Lifestyle r.

Splyce triumfuje w playoffach CWL Global Pro League stage 1!

W miniony weekend nastąpiło rozstrzygnięcie tygodni rywalizacji w ramach Call of Duty World League. Drużyna Splyce zdobyła pierwsze miejsce w playoffach CWL Global Pro League Stage 1. A na dodatek to drużyna z Europy. Przez trzy dni osiem topowych drużyn z CWL Global Pro League Stage 1 prowadziło walkę, która wyłoniła zwycięzcę turnieju na zasadach double elimination.

Po tym, jak sześć drużyn odpadło w ramach stopniowej eliminacji, nastąpiło ostateczne starcie pomiędzy Splyce oraz Luminosity. Walczyli oni o pulę nagród Global Pro League Stage 1 wynoszącą 700 tyś. dolarów.

Splyce triumfuje w playoffach CWL Global Pro League stage 1!

„Splyce było w ten weekend jedynym zespołem spoza Ameryki Północnej. Turniej rozpoczęli z impetem, uderzając wcześnie i nie zwalniając tempa nawet na moment” – powiedział o zwycięzcach finału Chris Puckett, komentator Call of Duty w MLG. „W Wielkim Finale wszyscy czterej zawodnicy Splyce pokazali klasę, wliczając w to nowego członka, Treia ‘Zer0’ Morrisa, który został wybrany zawodnikiem meczu”.

splyce-tryumfuje

Splyce udało się pobić takie drużyny, jak LuminosityFaZe Clan oraz OpTic Gaming.

Dwanaście najlepszych drużyn z Stage 1 kwalifikuje się do CWL Global Pro League Stage 2, która rozpocznie się 30 czerwca. Począwszy od 15 czerwca i w trakcie CWL Anaheim Open (16-18 czerwca), drużyna zajmująca ostatnie miejsce w każdej z grup Stage 1 spróbuje odzyskać miejsce w serii Stage 2, poprzez turniej barażowy z udziałem najlepszych zespołów klasyfikowanych na podstawie CWL Pro Points dla drużyn, które nie są częścią Global Pro League. Po jednej drużynie z regionów APAC i EU dołączy do dwóch drużyn NA, by zawalczyć o szansę zmierzenia się z zespołami z dołu drabinki Stage 1. Cztery najlepsze drużyny z turnieju barażowego dołączą do CWL Global Pro League Stage 2. Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach Stage 2 mają zapewnione miejsce w 2017 CWL Championships, które odbędą się w Orlando na Florydzie pomiędzy 9 i 13 sierpnia.

Drużyny, które nie biorą udziału w Stage 2, mogą zdobyć szanse na miejsce w 2017 CWL Championships za pomocą rozgrywek Last Chance Qualifiers (LCQ). Każdy region będzie miał swoje własne wydarzenie LCQ, gdzie będzie mógł się dostać na mistrzostwa.

No to Activision dobrze sobie pogrywa z truniejami w CoD’ie. A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!