Gamer Lifestyle r.

Sniper: Ghost Warrior 3 pogrąży CI Games?

Dosłownie wczoraj miała premierę najnowsza gra od polskiego studia CI Games - Sniper: Ghost Warrior 3. Wszystko wskazuje na to że Sniper może zaszkodzić firmie dość znacząco.

Sniper: Ghost Warrior 3 był zapowiadany przez CI Games jako naprawdę dobra gra, która będzie dobrą i godną kontynuacją. Ostatnie dni przyniosły… dość odwrotne skutki:

  • Wczoraj na giełdzie akcje CI Games spadły o ponad 30%, do 1.88 złotego. na tą chwile (15:43) akcje wyglądają jeszcze gorzej: 1.69 złotego, z poziomu 2.67 zł. na wczorajszy dzień.

  • Wiecie dlaczego Sniper: Ghost Warrior 3 może pogrążyć CI Games? Ponieważ oceny samej gry nie zapowiadają się dobrze – na metacriticu średnia ocen w wersji na PS4 wynosi 54%, czyli źle.
  • A na dodatek okazało się że każde każde wczytywanie jednego z czterech głównych regionów otwartego świata na PS4 to pięć minut. Pięć minut. To jest zrobienie herbaty, bułki, a nawet w niektórych przypadkach bardzo szybkie wyjście do KFC – nieźle, nie?

A co samo CI Games ma do powiedzenia na temat Snipera 3?

 

Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie CI Games:

Jesteśmy przekonani, że gra jest dobra, co potwierdzają pozytywne oceny użytkowników. Pierwszy odbiór graczy jest wyraźnie lepszy niż oceny recenzentów i naszych poprzednich gier.

Recenzje są czynnikiem istotnym, ale nie decydującym o sukcesie gry. Średnia ocen mediów branżowych jest poniżej naszych oczekiwań. Jednak również pierwsze gry z serii zebrały przeciętne oceny krytyków, natomiast ich sprzedaż była bardzo dobra i wyniosła łącznie ponad 6 mln kopii. Sniper Ghost Warrior 3 to ambitny, duży i jakościowy projekt.

Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby udoskonalić grę i zapewnić graczom dobrą rozrywkę. Równocześnie z premierą przekazaliśmy graczom najnowszy patch poprawiający większość błędów. Część recenzentów oparła swoją opinię o niepoprawioną wersję. Wszystkich kwestii technicznych jeszcze nie udało nam się poprawić. Cały zespół ciężko pracuje nad ich usunięciem i w kolejnych dniach będziemy udostępniać graczom nowe aktualizacje. Skupiamy się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń z rozgrywki dla użytkowników. To dla nich tworzymy gry, ich oceny są dla nas najważniejsze i cieszymy się z pozytywnego ich pozytywnego odbioru tytułu.

Obecnie jest zbyt wcześnie by mówić o wynikach sprzedażowych. Bardziej wiarygodne i szczegółowe informacje na ten temat będziemy mieć w ciągu kilkunastu dni. Natomiast jestem przekonany, że tytuł będzie sprzedawał się przez wiele kwartałów. Jeszcze w II kwartale przedstawimy podsumowanie produkcji i premiery SGW3 oraz przedstawimy strategię rozwoju na kolejne lata.