Gamer Lifestyle r.

Siri na ratunek małym dzieciom!

Siri na ratunek! Kto by pomyślał, że dziwny wynalazek Apple poskutkuje i uratuje komuś życie?

Dziś znowu o dużej firmie. Wdzięczna matka dziękuje Apple za uratowanie życia jej dziecka!

Sztuczna inteligencja uratuje Ci życie!

Kobieta z Australii, posiadaczka iPhone’a jest wdzięczna aplikacji Siri, która to za poleceniem Australijki zadzwoniła po karetkę, kiedy dziecko przestało oddychać.

Stacey Gleeson dotychczas używała Siri głównie dla zabawy, jak sama to określiła. Głównym “zadaniem” asystenta (bo tym jest właśnie Siri) było dzwonienie do męża czy odczytywanie ostatnich maili. Kobieta nie spodziewała się jednak, że aplikacja może kiedykolwiek uratować życie jej córki. Dziewczynka miała infekcję, przez co przestała ona oddychać. Stacey, połączona ze szpitalem, mogła szybko wyjaśnić sytuację, a karetka pojawiła się na miejscu kilkanaście minut później asystując cały czas podczas pierwszej pomocy.

Giana's parents, Stacey and Nic Gleeson
Rodzice Giany – Stacey i Nic Gleeson

Czym jest Siri?

Jest to osobisty asystent i “nawigator wiedzy” dostępny tylko na systemie operacyjnym Apple, czyli iOS. Aplikacja odpowiada na pytania, zalecenia, a także wykonuje polecenia głosowe. Został wydany do trzeciej generacji iPada, piątej generacji iPod Touch, iPhone 5 i iPad mini. Obsługuje dziewięć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, chiński, japoński, katoński, koreański i włoski.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: http://www.bbc.com/news/technology-36471180