Gamer Lifestyle r.

Pierwszy serial VR w Polsce!

Być może właśnie przychodzi czas, że telewizja obudziła się wśród nowej technologii i próbuje wyjść jej na przeciw. Być może. TVN i serial VR w Polsce!

Powstaje nowy serial na stacji TVN. Dlaczego o tym piszę, skoro nasz portal skupia się na grach jako takich? Ano dlatego, że będzie to pierwszy serial w naszej rodzimej telewizji, który ma wykorzystywać technologię virtual reality.

Serial VR!

W produkcji ma być wykorzystywana kamera 360 stopni, czyli odpowiednim sprzętem przeznaczonym do nagrywania podczas VR.

para-nie-do-pary

Jest to, póki co, tylko ciekawostka – zarówno dla widzów, jak i realizatorów, twórców, a nawet aktorów. Z perspektywy widza – ponoć będziemy mogli wybierać tę część kadru, która nas najbardziej interesuje, przesuwać obraz w dowolną stronę lub patrzeć tylko na wybranych aktorów. Sam producent mówi, że praca w tej technologii to dla nich zupełnie nowe wyzwanie, nowe opowiadanie historii i inne podejście do pracy aktora na planie. W serii zaplanowano sześć odcinków, każdy z nich po 4-5 min. Krótkometrażówka to mało powiedziane, ale nie da się ukryć, że może być to wielki krok do przodu. Serial komediowy będzie dostępny już od września na player.pl pod nazwą “Para nie do pary”, a zapowiedzianymi aktorami są: Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński w rolach głównych, Wojciech Mecwaldowski, Małgorzata Socha, a także Katarzyna Bujakiewicz.

A tak przy okazji, już w październiku do sprzedaży trafi też PlayStation VR. Cena będzie wynosiła ponoć 399 euro, ale ilość sprzętu będzie ograniczona.

Zaintrygowani? Ja, przyznaję, trochę tak. Wydaje mi się to dość dziwne, ale i ciekawe – na tyle, aby przyglądać się temu z uwagą. Czemu nie.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: http://www.newsweek.pl/styl-zycia/tvn-nakreci-pierwszy-serial-z-uzyciem-kamery-360-stopni,artykuly,388102,1.html