r.

SAO: The Beginning – testy alfa!

Wczoraj pisaliśmy o tym, że IBM zapowiedziało powstanie gry VR, która nie wykorzystuje kontrolerów (klik!). Dziś firma podaje terminy alfa testów, które wcale nie są tak odległe!

Dowiedzieliśmy się także kolejnych szczegółów, a mianowicie: tworzenie postaci będzie wyglądało podobnie jak to zaprezentowane w anime – bowiem gracze zostaną przeskanowani przez odpowiednie urządzenia, a następnie zostanie stworzony ich model 3D w grze. Nie wiemy jeszcze, czy wykorzystanie Twojego prawdziwego wyglądu w grze będzie konieczne, ale miałoby to niewątpliwie swoje plusy (jak i minusy…). Wygląda na to, że IBM nie tylko próbuje stworzyć grę na podstawie Sword Art Online, ale stara się wręcz przenieść SAO do naszego świata.

A co do alfa testów…

Odbędą się one już w… marcu! Tak, mowa o bieżącym roku! IBM rekrutuje 208 uczestników, którzy przetestują pierwsze wyniki pracy nad projektem miedzy 18 a 20 marca w Tokio. Nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji. Aplikacje natomiast można składać do 4 marca, a dostać może się praktycznie każdy, ponieważ gracze będą losowani. Niestety, wymagania sprawiają, że testy są niemożliwe dla Polaków, ponieważ uczestnicy muszą:

  • mieszkać w Japonii
  • mieć więcej niż 18 lat
  • zgadzać się na nagrywanie i zdjęcia
  • mieć między 150 a 190 cm wzrostu
  • ważyć między 20 a 120 kg

Co ciekawe, informacje dla alfatesterów wspominają także o urządzeniu wykorzystywanym do gry, który wygląda jak kas podobny do Nervegearu znanego z SAO.

Tutaj znajdziecie oficjalną stronę projektu: klik!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]