Gamer Lifestyle r.

Riot we współpracy przy muzycznej grze VR

Harmonix Music Systems, twórcy m.in. serii Rock Band, Dance Central oraz pierwszej i drugiej części Guitar Hero, we współpracy z Riotem stworzyli poziom związany z LoL-owym zespołem K/DA w swojej najnowszej grze. Jeżeli lubicie gry w klimacie OSU!, ale wymagające większego ruchu od gracza, musicie to zobaczyć!

Audica to gra rodzaju “rhythm shooter” dedykowana na urządzenia VR. W świecie gry nasze kontrolery zamieniają się w “rytmiczne blastery”, dzięki którym możemy zestrzeliwać i rozbijać cele, które – po zniszczeniu – wydają dźwięki dopasowane do linii muzycznej piosenki, w którą aktualnie gramy. Brzmi prosto? Cele różnią się między sobą kolorami, podobnie jak nasze kontrolery – jedne możemy wyłącznie ostrzeliwać odpowiednim blasterem, a drugie rozbijać. Obecnie w Audicę możemy zagrać w ramach wczesnego dostępu.

Osiągnięty przez nas wynik będzie zapisywał się w oficjalnej tablicy wyników. W grze przewidziano również tryb trudności dla ekspertów.

Twórcy Audiki opisują grę w nią jako “starannie przygotowaną choreografię baletową w rytmie wystrzeliwanych przez blastery pocisków”.

Mam nadzieję, że w związku z nawiązaniem współpracy z Riot Games w grze pojawi się również kilka utworów muzycznych, jak Get Jinxed, Warriors czy pozycje z albumów Warsongs i od zespołu Pentakill.

O autorze: Marcin Miłosz

Marcin MiłoszNa H2P od grudnia 2015 r., obecnie one man army. W League of Legends gram aktywnie od sezonu 2 na różnych liniach - jak na razie najlepiej czuję się jako Sejuani na dżungli. Chcę promować wśród graczy istnienie czegoś takiego, jak lore bohaterów i całej Runeterry, by gra nabrała jeszcze więcej barw. Poza H2P wykonuję różne pomniejsze zlecenia, bawię się w Javie, gram w Crusader Kings 2, Factorio, Dwarf Fortress oraz RimWorld i... brakuje mi jeszcze paru godzin w dobie.