r.

Puralax, czyli najbardziej irytująca gra z kwadracików

Kiedy sięgam po tytuł, którego oprawa graficzna składa się z kwadracików, zawsze zastanawiam się, co nowego można wymyślić przy tak prostym schemacie. Okazuje się, że wiele jeszcze przede mną. Przed Wami Puralax!

Puralax, mimo swej prostoty, to jedna z trudniejszych i bardziej oryginalnych gier logicznych, w jakie można zagrać. Zaczynamy od krótkiego 6-poziomowego samouczka, który nas instruuje. Dostajemy jasne, proste instrukcje, jak malować kafelki. Sama aplikacja nie jest zbyt skomplikowana, jednak wymaga myślenia (i tu zaczynają się schody). Celem naszych zmagań jest pomalowanie kwadracików na kolor pokazany na górze ekranu. Na kafelkach, umieszczone zostały kropki pokazujące, ile razy możemy przesunąć dany czworokąt. Tylko je możemy przesuwać i z ich pomocą kolorować inne.

Po kilku pierwszych poziomach, zastanawiasz się w czym tkwi ta trudność. Wystarczy jednak pojawienie się trzech kolorów i większej ilości kwadracików do zmiany zdania. Musimy stworzyć łańcuch przyczynowo skutkowy, który umożliwi nam zamalowanie wszystkich kafelków na określony kolor. Nie jest to proste, aczkolwiek niesamowicie wciągające.

Puralax zrzut ekranu

Gra posiada 6 etapów, a każdy dzieli się na 20 różnych poziomów. Jeśli natomiast utkwimy na którymkolwiek z nich, możemy wybrać jeden z czterech kolejnych. Dzięki temu, trudniej jest utknąć na danym poziomie.

Jeżeli lubisz wyzwania i nie zniechęcasz się się do tytułów, które wymagają naprawdę dużych pokładów logicznego myślenia, śmiało pobieraj Puralax. Liczba poziomów z powodzeniem wystarczy na kilkanaście godzin zabawy. No chyba, że jesteś mistrzem szachów…

Gra dostępna jest za darmo w Google Play i App Store. Posiada reklamy, aczkolwiek nie utrudniają one gry.

Google Play    App Store

[latest_posts category = “gamerlifestyle” count = “6”]