Gamer Lifestyle r.

Project Remedium, strzelanka z akcją wewnątrz ludzkiego ciała, zadebiutuje już w następnym tygodniu

Studio Atomic Jelly i wydawca Movie Games rozpoczęli finałowe odliczanie do premiery swojej unikatowej strzelanki – Project Remedium!

Już w przyszłym tygodniu gracze będą mogli przemierzać ludzki organizm jako Nano+, nanobot do zadań specjalnych, który musi odkryć przyczynę dziwnej choroby i pokonać ją raz na zawsze. Droga do wyleczenia nie będzie jednak prosta – trzeba będzie stawić czoło zmutowanym mikrobom, zdeprawowanym miniaturowym medykom i rozmaitym zadaniom do wykonania.

Historia w Project Remedium łączy w sobie realizm i rzeczywistą wiedzę medyczną z metaforycznym podejściem do leczenia. Ludzkość już teraz zastanawia się, jak będzie wyglądała medycyna w przyszłości. Czy choroba będzie kiedyś traktowana jak przeciwnik, z którym możemy stoczyć walkę? W Project Remedium odpowiedź na to pytanie zaprowadzi graczy w podróż w głąb ludzkiego organizmu.

Project Remedium to jednak nie tylko unikatowa warstwa fabularna, lecz także nowatorskie podejście do gatunku FPS-ów. Nano+ jest wyposażony w zestaw broni, które można ulepszać wraz z postępem rozgrywki, hak służący do przemieszczania oraz pakiet zdolności do odblokowania. Gracze nie tylko odkryją źródła tajemniczej choroby, ale także przy okazji poznają wiele zaskakujących medycznych faktów.

Gra zadebiutuje na platformie Steam już 28 sierpnia. Z tej okazji twórcy przygotowali fragment gameplayu, prezentujący niektóre z lokacji, w jakich przyjdzie nam się poruszać, a także walkę z mikrobami atakującymi ciało człowieka. Materiał z rozgrywki przybliża też działanie grapnela ułatwiającego przemieszczanie się.

Fragment prezentujący rozgrywkę znaleźć można pod adresem: https://youtu.be/RgHhdwDl15w

Najważniejsze cechy gry:

  • Interaktywne otoczenie, reagujące na poczynania bohatera,
  • Wciągającą i pełna emocji historia dziejąca się wewnątrz ludzkiego organizmu,
  • Ogromna ilość zadań do wykonania, nie tylko związanych z główną osią fabuły,
  • Możliwość rozwijania broni oraz tworzenia substancji wspomagających i leczących,
  • Układ krwionośny i 6 organów do zwiedzenia i wyleczenia.