Gamer Lifestyle r.

Premiery następnych dwóch tygodni – Formuła 1!

Sierpień jest dość obfity w premiery - jak nigdy, chciałoby się rzec. Przyjrzyjmy się temu, co zostanie wydane w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Każdy artykuł będzie poświęcony jednej grze. Here we go!

F1 2016 – premiera 19.08.2016

thumb_82298_default_newsview

Ósma odsłona licencjonowanej serii gier wyścigowych, dzięki których możemy poczuć się jak prawdziwy zawodnik Formuły 1. Za produkcję tytułu odpowiada studio Codemasters (na koncie mają takie tytuły jak: Colin McRae Rally, czy Race Driver). Gra dostępna będzie na platformach: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows. W procesie produkcyjnym dużą rolę odegrały opinie fanów, które to zostały zebrane przez deweloperów na premierze F1 2015. Jest, co prawda, ten sam silnik graficzny, co w poprzedniej części, ale gra wprowadza nowe tryby gry i pomniejsze usprawnienia w modelu zabawy.

Co oznacza gra z licencją w przypadku F1? Mniej więcej tyle, że podczas zabawy mamy okazję jeździć wirtualnymi odpowiednikami prawdziwych bolidów, jeździmy po rzeczywistych torach z sezonu 2016 (będziemy jeździć po ulicach azerbejdżańskiego Baku!) i mamy okazję wcielić się w znanych kierowców. Do naszej dyspozycji oddano również aktualne składy ekip, jest nawet debiutująca amerykańska drużyna Haas F1 Team.

447103077

Jeśli zaczynamy swoją rozgrywkę od trybu kariery, tworzymy swój awatar i wybieramy odpowiadającą nam drużynę. Każda z nich różni się celami i oczekiwaniami wobec nas. Za zwycięstwa i rekordy otrzymujemy punkty, które możemy przeznaczyć na zakup ulepszeń do naszego bolidu. W grze pojawiła się także lokacja, która pełni rolę huba, gdzie możemy porozmawiać z najważniejszymi członkami teamu, a nawet możemy zlecić im różne projekty. Po raz pierwszy gra z serii F1 oferuje nam w pełni funkcjonalne jazdy testowe, które możemy odbywać przed zawodami. Pozwalają nam one zapamiętać poszczególne tory, opracować strategię, a także w łatwy sposób zdobywać punkty, aby ulepszyć nasz sprzęt.

Skupiłem się na pisaniu o trybie kariery, ponieważ jest on główną osią fabularną (jeśli można tak powiedzieć w przypadku wyścigówek), ale poza tym możemy rozegrać niektóre wyścigi z cyklu Grand Prix lub cały sezon, wykonać próbę czasową albo wziąć udział w zabawie multiplayer.

Dla fanów wyścigówek – niezła opcja. Gra będzie do kupienia w cenie od 152 zł w górę. Zależy gdzie, zależy jak :).