Gamer Lifestyle r.

Poznaliśmy tegorocznych mistrzów East Games United 2018!

W miniony weekend w Białymstoku wyłoniono zwycięzców East Games United 2018. Głównym wydarzeniem tegorocznej edycji był turniej Counter-Strike: Global Offensive z pulą nagród 15 000 złotych. Wszyscy przybyli na miejsce imprezy mogli śledzić rozgrywki pod sceną, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.  East Games United 2018 odbywało się pod patronatem Miasta Białystok.

W ciągu dwóch dni przez gamingową strefę East Games United 2018 przewinęły się setki graczy i fanów e-sportu, a także zainteresowani rodzice młodych uczestników imprezy oraz osoby, które w tych dniach gościły w Galerii Alfa Centrum i postanowiły z bliska zapoznać się ze światem gamingu. Jak wynika ze wstępnych kalkulacji wydarzenie odwiedziło 5 tysięcy osób, a dzięki social mediom i transmisji online informacje na temat eventu dotarły do kolejnych 200 tysięcy osób. Wielu odwiedzających EGU przybyło z zamiarem wzięcia udziału w organizowanych turniejach, skorzystania z komputerów i konsol w strefie Free2Play, kibicowania swoim znajomym lub żeby spotkać się z influencerami – Nexosem i Davczo. Youtuberzy odpowiadali na liczne pytania fanów dotyczące swojej kariery. Nexos, który gościł na głównej scenie opowiadał m.in. o wizycie na Blizzconie i życiu w Kanadzie.

 

We wszystkich głównych turniejach podczas tegorocznego EGU wzięło udział ponad 300 graczy. Do tego można doliczyć kolejne 700 osób, które walczyły w internetowych kwalifikacjach. Największą popularnością cieszyły się rozgrywki CS:GO i FIFA 19. Niemałym zaskoczeniem dla organizatorów była popularność turniejów gier spoza głównego e-sportowego nurtu – Tekken 7 i Quake Champions. W tym regionie Polski imprezy e-sportowe nie są codziennością, dlatego uczestnicy bardzo docenili fakt, iż EGU co roku odbywa się w Białymstoku. Co ważne, wszyscy mogli brać udział w tym wydarzeniu za darmo, zarówno gracze, jak i odwiedzający.

W zmaganiach w CS:GO zmierzyło się ze sobą osiem 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach. Od samego początku na faworytów turnieju typowano Vex.esport oraz Dr Pepper Team. Zespoły te sprawnie poradziły sobie ze swoimi ćwierć- i półfinałowymi przeciwnikami i spotkały się w finale. Mecz skończył się zwycięstwem ekipy Vex.esport 2 do 0, ale żeby zakończyć drugą mapę zawodnicy musieli stoczyć aż trzy dodatkowe i bardzo emocjonujące dogrywki. Mistrzowie EGU 2018 wrócą do domu bogatsi o 7 500 złotych. Z kolei Dr Pepper Team za drugie miejsce zainkasowali 2 250 złotych. Trzecie miejsce i 1 500 złotych wywalczyła ekipa Rence do gury, która w meczu o najniższe miejsce na podium pokonała Team Intensive również wynikiem 2 do 0. Drużyna, która zajęła 4. miejsce wzbogaciła się o 1 050 złotych, a uczestnicy zawodów, którzy odpadli na etapie ćwierćfinałów otrzymali 675 złotych.

 

W innych turniejach nagrody ufundowali liczni partnerzy imprezy, m.in.: Lioncast, Bloody, Trust Gaming, Optimus, Pro-Gamer by Yumisu. Już w sobotę rywalizację zakończyli zawodnicy Tekken 7, Soul Calibur VI i Hearthstone. Zmagania w pierwszą z wymienionych gier zwyciężył Dawid “Nerobianco” Wesołowski, w drugą Rafał „Drak” Kozłowski, natomiast ekspertem od karcianki Blizzarda okazał się Marek „ezgameezlife” Nowik. W dwudniowym turnieju FIFA 19 wzięło udział ponad 50 osób. Najlepsza szesnastka zmierzyła się ze sobą w niedziele, a triumfatorem okazał się Tomasz Siemieńczuk, który w zaciętym finale pokonał Damiana Domitrza 4 do 3. Również w niedziele rozegrane zostały zawody w Dragonball FighterZ, które wygrał Łukasz Zajcew.

East Games United – oficjalna strona: http://gamesunited.net

East Games United na Facebooku: https://www.facebook.com/EastGamesUnited/

Galaktus PR – oficjalna strona: www.galaktus.pl

Galaktus PR na Facebooku: https://www.facebook.com/galaktusPR/

 

.