Gamer Lifestyle r.

Portal jako gra dla kobiet? Valve zdradziło problemy przy premierze gry

Nadeszła 10. rocznica wydania The Orange Box (wydanych jako zestawu: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One i Episode Two, Portal i Team Fortress 2). Nie wszyscy jednak wiedzieli, jakie Valve miało problemy przy wypuszczaniu produkcji...

Portal

Portal jako gra dla kobiet
i niedoświadczonych ze strzelankami graczy

Zacznijmy od tego, że sprawa nie tyczy się produkcji Team Fortress 2 oraz Half Life 2: Episode 2, tylko Portala. Producenci, dystrybutorzy oraz ludzie, którzy uczestniczyli w sprzedaży detalicznej Portala uważali, że gra nie będzie na tyle ciekawa, żeby gracze się za to zabrali. Według przewidywań za grę miały zabierać się kobiety oraz gracze, którzy mają mało do czynienia z FPS-ami.

Szczęśliwie przewidywania nie spełniły się, a Portal stał się naprawdę godną zagrania pozycją wśród gier logicznych.

Co do The Orange Boxa

Orange Box było wielką paczką, składającą się z trzech różnych produkcji wymienionych w zajawce artykułu. Taka mieszanka była odebrana bardzo dziwnie w świecie gier. Przecież każda gra mogła mieć swoją wielką premierę.

Jak się okazuje, The Orange Box był eksperymentem w psychologii pracy. Robin Walker z Valve mówi, że nigdy wcześniej nie wydali więcej niż jednej gry jednocześnie. Podejście do wydawania gier jedna po drugiej było na liście cech nietypowej struktury firmy, w której producentom gier doradza się, żeby podążali za swoim stylem, a nie rozkazuje im się, co mają robić.

 

Graliście kiedyś w Portala? Zgadzacie się z pierwszymi przewidywaniami, że Portal to pozycja dla kobiet lub mało wciągniętych w FPS graczy? Napiszcie koniecznie w komentarzu!