Gamer Lifestyle r.

Pilkon 2018 – weź udział w evencie w Pile

Ponownie, trzeci rok z rzędu, w Pile będzie miał miejsce Pilkon! Dzięki dotacji od miasta Piła w wysokości 10 tysięcy złotych i ogromnym odzewowi od mieszkańców w tym roku Pilkon ma jeszcze więcej atrakcji.

Pilkon będzie wydarzeniem dwudniowym od 8 do 9 września, czyli odbędzie się w pierwszy weekend od rozpoczęcia roku szkolnego na terenie Nadnoteckiego UAM-u w Pile. Wejściówki na konwent od jednej osoby to 15 złotych za bilet ulgowy oraz 20 złotych za standardowy. W cenę biletu wliczone są dwa dni wydarzenia. Może od razu wytoczymy ciężkie działa, czyli zaczniemy od głównych gości Pilkonu, którymi są Andrzej Pilipiuk, znany i szanowany pisarz fantyastyki oraz Elżbieta Cherezińska – rodowita Pilanka i autorka takich książek jak “Harda Królowa” i “Północna Droga”.

  • E-sportowe Granie – czyli turniej League of Legends, gdzie nagrodą główną jest 1000 złotych.
  • Cosplay Pilkon – idealna okazja, aby popuścić wodzę fantazji i przebrać się za ulubioną ostać z gier, anime, seriali czy nawet książek! Nagrody za trzy pierwsze miejsca to między innymi ponad 1500 złotych oraz obrazy o wartości niemal 5000 złotych!
  • Turniej Pokemon TCG – czyli karcianka w dobrze znanym uniwersum kieszonkowych stworków! Nie musisz się martwić, jeśli nigdy w grę karcianą nie grałeś lub nie masz swojej talii, ponieważ na konwencie będziesz mógł wypożyczyć dek z kartami.
  • Turniej Hearthstone: 2018 edition – czyli jak sama nazwa wskazuje, turniej we wszystkim dobrze znanego Hearthstone’a. Wejściówka na turniej to 10 złotych, ale jest o co walczyć, ponieważ zwycięzcy mogą dostać sprzęt gamingowy pokazany na zdjęciach poniżej.
  • I wiele więcej innych konkursów!

To jeszcze nie wszystko, ponieważ poza konkursami będą także inne atrakcje, takie jak koncert zespołu rockowego Żmij, który także w zeszłym roku zachwycił na Pilkonie swoim brzmieniem. Poza tym będzie jeszcze Warsztat K-Popu, gdzie będziemy mogli nauczyć się ruchów tanecznych znanych idolek z Południowej Korei. Gdyby tego było mało, to rozstawione zostaną niemal wszystkie popularne konsole: zaczynając od lat osiemdziesiątych i na współczesności kończąc, więc jeśli znudzi Wam się niszczenie bossów z Waszym kolegą w Contrze, możecie zmierzyć się ze sobą w Mario Kart. A gdy Wasz kolega odejdzie ze sromotną porażką, będziecie mogli zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości dzięki Playstation VR, a to wszystko spiąć spokojną sesyjką na Nintendo Switch! Na osłodę dostaniemy także “Grę Pilkonową”, czyli swoistą grę logiczną z lekkim połączeniem ARG, gdzie rywalizować będzie ze sobą dziesięć drużyn, a zwycięzcą będzie tylko jedna – ta, która rozwiązała najwięcej zagadek i zdobyła najwięcej punktów. Ale samej akcji nikt nie opisze lepiej niż sami twórcy!

W ubiegłym roku gracze w poszukiwaniu Kryształowego Jelenia, legendarnego artefaktu spełniającego życzenia, wpadli na trop przebiegłego mordercy. Niestety, wówczas zło zwyciężyło. W tym roku po konwencie znów grasuje przestępca i znów uczestnicy imprezy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ale tym razem na pewno uda się schwytać złoczyńcę, ponieważ jest z nami Batman!… lub ktoś, kto się pod niego podszywa.

Do tego oczywiście będą przeróżne sklepy z upominkami, plakatami i gadżetami związanymi z Waszymi ulubionymi grami, komiksami i serialami, food trucki z pysznymi, soczystymi burgerami, słodkimi deserami oraz innymi smakołykami!

Jak sami widzicie, jest tego naprawdę dużo, dlatego twórcy konwentu proponują swoim gościom nocleg na terenie obiektu w dwóch wielkich sypialniach podzielonych na płeć gości. O miejsca można napisać na odpowiedni adres e-mail dostępny na stronie wydarzenia oraz zapytać już na samym konwencie, czy zostało jakieś miejsce wolne. Jeśli jednak wolicie sen na świeżym powietrzu, to także nie ma problemu, ponieważ do użytku zostało oddane pole namiotowe, gdzie można rozbić namiot lub nawet spać pod gołym niebem, jeśli jest się dostatecznie odważnym!

Atrakcji jest naprawdę sporo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ja sam, jako osoba, która od początku pojawia się na konwencie, mogę śmiało polecić wydarzenie i zapraszam Was wszystkich gorąco 8 i 9 września do Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile!