Gamer Lifestyle r.

OpTic Gaming wygrywa mistrzostwa Call of Duty World League 2017

Nowi mistrzowie zabiorą do domu puchar Mistrzostw Call of Duty World League 2017, największej konsolowej dyscypliny esportowej, wraz z 1,5 milionem dolarów do podziału. Pełen emocji mecz finałowy kończył zacięty sezon Call of Duty od Activison, z sumą nagród wynoszącą 4 miliony dolarów.

Santa Mmonica – 14 sierpnia 2017

OpTic Gaming wygrało wczorajszej nocy pełen wyrównanych starć sezon Mistrzostw Call of Duty World League  2017, prezentowanych przez PlayStation 4. W rozgrywkach organizowanych przez Major League Gaming Corp.Wraz z Activision Publishing, Inc., OpTic Gaming sprzątnęło sprzed nosa koronę zwycięzcy zespołowi EnVyUs w zaciętej walce o mistrzowskie miano najlepszej drużyny Call of Duty na świecie.

To totalnie nie wydaje się rzeczywiste. Razem z kolegami z drużyny czujemy się jak legendy.

Powiedział MVP Mistrzostw CWL 2017, Matthew ‘FormaL’ Piper po przyznaniu mu tytułu. FormaL otrzymał to samo miano także po zakończeniu playoffów CWL Stage 2. Zapytany o konsekwentność w zdobywaniu kolejnych nagród dla najlepszego gracza, FormaL zwraca uwagę na innych członków swojego zespołu. „To nie ja. To dzięki moim kolegom, naprawdę. Oni sprawiają, że gram w ten sposób i robię te wszystkie fajne rzeczy. Wszystko zawdzięczam im” – dodał ‘FormaL’.

Call of Duty jako dyscyplina esportowa zanotowała w tym roku olbrzymi wzrost zainteresowania, ze wzrostem liczby graczy o 400% w stosunku do zeszłego roku. Poziom podniósł się także w 2017 roku, jeżeli chodzi o ilość profesjonalistów, z dziewięcioma zespołami wygrywającymi turnieje na całym świecie; wśród nich znajduje się drużyna Splyce, pierwszy zespół z Europy, który wygrał turniej CWL w Ameryce Północnej.

Gratulacje dla drużyny OpTic Gaming za fantastyczny finał Mistrzostw CWL 2017

Powiedział Rob Kostich, wice prezes i manager Call of Duty. „Sezon 2017 był najlepszym jak do tej pory, z niesamowitymi starciami i niezapomnianymi fanami na każdym kroku. W imieniu wszystkich zaangażowanych w tworzenie Call of Duty gratuluję wszystkim zespołom wspaniałego roku zmagań i dziękuję wszystkim kibicom za ogromne wsparcie” – dodał Rob Kostich.

Tabela wyników Mistrzostw CWL

  • 1 – OpTic Gaming
  • 2 – Team EnVyUs
  • 3 – Luminosity
  • 4 – Red Reserve
  • 5/6 – FaZe Clan
  • 5/6 – eUnited
  • 7/8 – Ghost Gaming
  • 7/8 – Splyce

Pełna lista zespołów znajduje się na stronie: www.callofduty.com/esports

Najnowsze informacje o Call of Duty World League, prezentowanym przez PlayStation 4, znaleźć można na stronach:

Oraz na profilu @CODWorldLeague w serwisie Twitter, Instagram oraz Facebook.