Gamer Lifestyle r.

Nowy film Spielberga na podstawie książki Ready Player One

Steven Spielberg właśnie rozpoczął zdjęcia do swojego najnowszego filmu, opartego na bestsellerze wydanego w 2011 roku - zobaczcie o czym będzie ta produkcja!

Najnowszy film Stevena Spielberga, BFG (do każdego fana Quake – ten skrót nie oznacza Big F*cking Gun) już za moment wejdzie do kin, a światowej sławy reżyser zapowiedział następne 3 produkcje, które nakręci w przeciągu kolejnych czterech lat. Jeden z tych filmów jest adaptacją światowego bestselleru pt. Ready Player One. Jeżeli ktoś nie wie, o czym jest ta książka, przeczytajcie jej zapowiedź:

Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych.

Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS – globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To Internet nowej generacji – wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać.

Twórca OASIS, ekscentryczny geniusz – multimiliarder Halliday, stworzył zagadki, które prowadzą do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowało rozwiązać niezrozumiałe treści, by zdobyć nagrodę. W drodze po cel odkrywali nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę…

Cały świat patrzy, tysiące ludzi przyłączają się do gry – wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo, by przeszkodzić Wade’owi. Znalazca by przeżyć, musi wygrać. Żeby osiągnąć swój cel musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością – w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.

Główne role będą odgrywane przez:

NEW YORK, NY - APRIL 16: Actor Tye Sheridan from "Detour" poses at the Tribeca Film Festival Getty Images Studio on April 16, 2016 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images for the 2016 Tribeca Film Festival )

  • Tye’a Sheridana, którego możemy znać z tegorocznego blockbustera X-Man: Apocalypse. Grał tam Cyklopsa.

oliviacookeii

  • Olivię Cooke, którą możemy znać z filmu Uśpieni.

Jak myślicie – Steven Spielberg i nowi, młodzi aktorzy są gwarantem świetnego filmu? Są pogłoski o dość dużej gwieździe z Gry o Tron, która miałaby mieć swoją rolę – może Emilia Clarke czy Maisie Williams? Premiera filmu jest zapowiedziana na 30 marca 2018 roku!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródła: 1.Screen Rant, 2. IMDb