Gamer Lifestyle r.

Nowe SAO? Anime o grach coraz popularniejsze!

Ostatnimi czasy coraz więcej chińskich bajek jest... O grach komputerowych. Czyżby SAO zapoczątkowało lawinę? Zobaczcie, co mamy okazję obejrzeć tym razem!


Anime o grach MMO i VR robią się coraz popularniejsze. Ostatnio pojawiły się dwie serie, które również kręcą się wokół tej tematyki! Za dużo, czy może chętnie zobaczycie kolejne, nowe anime tego typu?

Nowe SAO? KonoSuba!

KonoSuba: Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! – w luźnym tłumaczeniu Błogosławcie ten cudowny świat! – nie jest grą samą w sobie, jednak działa dokładnie na takiej zasadzie. Wyobraźcie sobie, że umieracie jako bardzo młoda osoba. Bóstwa nie chcą jednak stresować Was nagłym przeniesieniem do Nieba, w którym… nie ma nic. Wysyłają Was więc do równoległego świata, w którym Waszym zadaniem jest pokonanie Pana Ciemności, a na początek możecie wybrać sobie jedną dowolną rzecz lub umiejętność. Normalni ludzie wzięliby przyzwoitą zbroję albo przegięty miecz, ewentualnie zdolność latania czy też lasery z oczu… Ale nie Kazuma Satou. On na swoją wyprawę postanawia zabrać Boginkę, Aquę, która w ten świat go wprowadziła. Skutki tej decyzji są opłakane, zwłaszcza w momencie, w którym do grupy dołącza mag z iście destrukcyjnymi umiejętnościami i skrajnie masochistyczny krzyżowiec…

nowe sao konosuba

Nowe SAO? Netoyome!

Netoyome: Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta? – w lużnym tłumaczeniu I ty myślałeś, że w grach online nie ma dziewczyn? – opowiada historię przeciętnego chłopaka, Hidekiego Nishimury. Gość miał w przeszłości niezłego pecha – w grze online oświadczył się pewnej dziewczynie, która dała mu kosza, ale nie z byle powodu! Wyjaśnieniem było to, że… w rzeczywistości była starszym facetem. Od tego czasu Nishimura ma problemy z zaufaniem i za wszelką cenę stara się oddzielić życie w MMO od realnego. Problemy zaczynają się pojawiać w momencie, w którym jego gildia postanawia się spotkać na żywo… I okazuje się, że wszyscy członkowie w realu są dziewczynami! Mało tego, jedna z nich w ogóle nie widzi różnicy między grą a rzeczywistością, co nie wychodzi jej na dobre ani w jednym, ani w drugim świecie… Pls, kto wybiera różdżkę z ładnym efektem wizualnym, zamiast tej, która ma przyzwoite staty?!

nowe sao netoyome

Starsze anime w klimatach SAO

Myślę, że taki artykuł nie może obejść się bez chociażby wspominki o Accel World, Log Horizon i No Game No Life. Wszystkie wprawdzie zostały wyemitowane już jakiś czas temu, ale trzymają się tematu gier! Accel World często jest określane jako nowe SAO ze względu na użycie bardzo podobnego urządzenia do pierwotnego Nerve Gear, stosowanego w Sword Art Online. Pozwala ono przenieść się w wirtualną rzeczywistość w każdym miejscu, a także zastępuje portfel i komputer. Pojawia się na nie pewna aplikacja, która za pomocą Burst Linku pozwala na chwilowe zatrzymanie czasu… Co niestety kosztuje pewną ilość punktów. Aby je zdobyć, trzeba uczestniczyć w walkach między graczami, jednak jeśli stracisz wszystkie, już nigdy nie będziesz mógł znów zagrać… I oczywiście, żeby nie było nudno, główny bohater ma bardzo unikalnego avatara 😉

 

Log Horizon z kolei opowiada o grupce znajomych, którzy pewnego pięknego dnia po prostu obudzili się w swojej ulubionej grze. Shiro, uważany przez wielu za najlepszego taktyka w całym uniwersum, poszukuje sposobu na przetrwanie i powrót do realnego świata. Nie wiadomo jednak, co się stanie, kiedy ktoś umrze w grze… Jak się tam znaleźli? Jakie jest death penalty? Może dwa sezony odpowiedzą Wam na te pytania. Bardzo możliwe, że pojawi się również trzeci, jako że Log Horizon odniosło naprawdę spory sukces (i jeśli mam być szczera, jest jednym z lepszych anime, które oglądałam).

No Game No Life odrobinkę odbiega od tematu, jako, że główni bohaterowie – rodzeństwo kompletnych NEETów, Sora i Shiro, nie znajdują się w grze, a w alternatywnym świecie. Przeniósł ich do niego bóg, który zakazał wojen, a wszelkie konflikty są rozwiązywane za pomocą gier. Nie tylko drobnostki, ale także tak poważne sprawy, jak granice państw. Ludzkość została przez to zepchnięta do jednego miasta, gdyż resztę terenów zajęły inne rasy. Czy Sora i Shiro odzyskają ziemie ludzi? Cóż, będąc tak dobrymi w gry, że w Internecie krążą o nich legendy, pewnie nie będą mieli z tym problemu, prawda? Przekonajcie się sami 🙂

 

A Wy co sądzicie o anime tego typu? Czy SAO było wystarczające, czy czekacie na więcej takich produkcji? Koniecznie napiszcie w komentarzach!
[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]