Gamer Lifestyle r.

Nowa gra na podstawie Sword Art Online

Twórcy dwukrotnie próbowali przemycić wątki ze znanego anime Sword Art Online do świata gry. Jednak obydwie części były tytułami exclusive na PS4 i PS Vita. Najnowsza gra na podstawie SAO zostanie wydana również na PC oraz XONE.

Firma Bondai Namco – twórcy świetnie przyjętej serii Tekken – od dłuższego czasu produkują gry oparte na różnych seriach anime. Ich gry stworzone na podstawie między innymi Naruto Shippuden czy One Piece zbierają wysokie oceny na wschodzie. Niestety, gry te nigdy nie zdobyły większej popularności na Zachodzie, jak na przykład seria Final Fantasy, czy The Legend of Zelda. Jednak wszystko może się zmienić.

Świeżo ukazany trailer najnowszej gry, której uniwersum będzie umiejscowione w świecie Sword Art Online, a dokładniej do Gun Gale Online.

Wcześniejsze tytuły oparte o Sword Art Online – SAO: Hollow Fragment oraz SAO: Hollow Realization – zdobyły kolejno 65 i 69 punktów na Metacritic. Gracze ocenili je średnio na 6,5 punktu. Gry te wyszły tylko na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita, przez co grono odbiorców było zbyt małe, żeby gra zdobyła rozgłos. Jednak jaka przyszłość czeka Sword Art Online: Fatal Bullet? Tego dowiemy się w dniu premiery, w 2018 roku.

Trzecia próba stworzenia gry na podstawie SAO zapowiada się ciekawie. Wydaje się podobna do świetnie przyjętej serii Borderlands, więc możliwe, że w tym kierunku będą zmierzali twórcy. Jeżeli im się to uda, to możemy liczyć na dobrą grę. A co Wy sądzicie o zbliżającej się produkcji? Jesteście zajarani, że gra z postaciami ze Sword Art Online zawita na komputery? A może jesteście do tego sceptycznie nastawieni? Dajcie znać w komentarzu!