Gamer Lifestyle r.

[Not2Play] Hachi Koi – japońska gra dla dorosłych od EA?!

Zanim Electronic Arts postanowiło targnąć się na nasze portfele, umieszczając do swoich gier jak najwięcej mikropłatności, studio miało w planach wypuścić na Nintendo DS grę Hachi Koi, która była symulatorem "miłości".
Niewiele informacji można znaleźć na temat gry, więc niestety nie będzie to rozbudowany artykuł… No przepraszam, no :ccccc

Produkcja i opis Hachi Koi

Hachi Koi zostało zapowiedziane w 2008 roku, czyli dziesięć lat temu, a miało zostać wydane wiosną następnego roku. Za grę miało być odpowiedzialne studio pod nazwą Neuron Age. Swoją pierwszą grę wypuściło w roku 2000, a później przyłożyło swoją rękę między innymi do konsolowych portów Resident Evil 4, Monster Hunter Tri na Nintendo Wii, a także brało udział przy tworzeniu Dragon’s Dogma na konsolę Playstation 3. Hachi Koi miało zostać wydane pod sztandarem EA na przenośne Nintendo DS. Gra miała być niegrzecznym symulatorem randkowym, w którym mogliśmy wejść w bliższą relację z aż ośmioma bohaterkami.

Sama rozgrywka Hachi Koi miała polegać w głównej mierze na “Touch events” (zdarzeniach dotykowych?), w których za pomocą dolnego ekranu dotykowego w konsoli moglibyśmy obmacać bohaterki. Dodatkowo z bloga jednej z osób pracującej nad grą możemy przeczytać skrócone tło fabularne produkcji:

Gracz dowiaduje się od Boga Śmierci, że umrze w swoje następne urodziny, co jak się okazuje – jest już za miesiąc. Jest tylko jeden sposób, aby tego uniknąć: zakochać się i sprawić, aby ktoś zakochał się w Tobie.

Co ciekawe, w grze miała znaleźć się dziewczyna o imieniu Kurumi z “pełniejszą figurą”, co jest rzadko spotykane w anime, a zwłaszcza w tego typu symulatorach. Prawdopodobnie miała zostać wydana dla ludzi z fetyszem “okrąglejszych” kobiet. Dodatkowo w 2008 Neuron Age wypuściło prostą internetową wersje Tetrisa z motywem wcześniej wymienionej bohaterki. Niestety strona z grą jest już niedostępna.

Skasowanie gry

Tytuł miał zostać wypuszczony niecały rok po zapowiedzi, jednak słuch po nim zaginął. Jedyne, co mieliśmy, to wcześniej wspomniana prosta gierka internetowa, trailer oraz kilka gameplayów.

Trailer:

Gameplay:

Same motywy, które skłoniły EA do skasowania projektu, nie są jednak znane. Prawdopodobnie mogło chodzić o działające w tamtym czasie skupienie się na obecnych, dobrze zarabiających seriach, zamiast ryzykować z nowymi markami.

Dalsze losy

Okazuje się, że Hachi Koi nie do końca zakończyło swój żywot w fazie produkcji. W październiku 2009 gra została wydana jako symulator randkowy na urządzenia mobilne. Nie tylko gra różni się od swojego pierwotnego konceptu na Nintendo DS, ale jest także gotowa do wyciągnięcia z portfela gracza kilku monet dzięki przedmiotom możliwym do zakupienia. Dodatkowo Hachi Koi posiada także własną stronę internetową. Niestety gra nie jest dostępna dla krajów spoza Azji.

Żałuję. Z ciekawości bym w to zagrał, bo po zrzutach ekranów wydaje się interesujące. W sumie mam jedno konto na japońskim play store…