r.

Niepełnosprawni gracze i ich doświadczenia

Jeżeli ktoś z Was kiedykolwiek był kontuzjowany lub miał jakiś problem ze zdrowiem, to wie, jak trudno jest sobie z tym poradzić. Takie przeżycia dają do myślenia, a poniżej znajdziecie to, jakie sytuacje mają niepełnosprawni gracze na co dzień. Zapraszam!

Skąd pomysł na poruszenie problemów związanych ze zdrowiem graczy? Ostatnio na reddicie pojawił się całkiem ciekawy temat który przykuł moją uwagę i uważam, że wart jest wspomnienia. To może dotknąć każdego z nas w dowolnym momencie naszego życia, ale nie rozwodząc się nad tym za długo, poniżej postaram się przedstawić kilka sytuacji, w których niepełnosprawni gracze radzą sobie ze swoimi problemami.

niepełnosprawni w grach

Niedosłuch

Odkąd się urodziłem, nie słyszę żadnych dźwięków, które docierają do mojego lewego ucha. Nie jestem przez to w stanie lokalizować dźwięków, które dochodzą z różnych stron, często, kiedy ktoś mnie woła, stoję jak głupek i zastanawiam się, skąd dobiegał dźwięk. Grając w CS:GO, często nie wiem, z której strony nadchodzi przeciwnik, jednak mimo tego staram się kompensować to mądrą grą i w trakcie 160 godzin gry znajduję się w Gold Novie III. Zastanawiałem się, ilu ludzi ma takie problemy, chciałbym prosić, aby niepełnosprawni gracze wyszli z ukrycia i podzielili się swoimi przeżyciami poniżej.

Daltonizm

Jestem daltonistą i często podczas gry nie widzę przeciwnika na różnym tle – zamiast widzieć kolory, widzę ruch. Często przez to ginę, kiedy natknę się na przeciwnika, który się nie porusza. Oprócz tego, wpływa to także na moje zdolności do handlowania z innymi graczami – przez to, że nie jestem w stanie rozróżnić, jakie kolory mają skórki case, hardened itp. Jednak mimo swoich problemów, całkiem dobrze mi idzie!

Brak palców

Mam 3 palce i pewnie, że czasami nie potrafię dobrze poruszać się po mapie, jednak zdarza się to sporadycznie. Kiedyś miałem problemy z wchodzeniem po drabinach, jednak jakoś sobie z tym poradziłem. Używam swojej lewej ręki, która kończy się na nadgarstku, jest ona odpowiedzialna za korzystanie z klawiatury, a niektóre klawisze binduję na myszce.

Kiedyś miałem infekcję ucha, co spowodowało że byłem głuchy na jedno ucho. Nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji na stałe. Wiem z własnego doświadczenia, jak stresujące jest, kiedy ludzie nie szanują tego, kim jesteś, mimo że tłumaczysz im, że nie jesteś w stanie dać od siebie nic więcej.

Niepełnosprawni a gry komputerowe

Powyżej zaprezentowany temat, mimo tego, że jest całkiem trudny i zapewne wielu z was nie przeczytało do końca tego, co napisali gracze, którzy codziennie zmagają się ze swoimi problemami, to jednak prosiłbym tych, dla których ściana tekstu nie jest przeszkodą, aby podzielili się swoimi przemyśleniami w komentarzach! Liczę na Was! Jeżeli macie podobne problemy, napiszcie o tym!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]

Źródło: Reddit